044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Як шийний остеохондроз впливає на зір?

Спочатку давайте розберемося, що ж це за діагноз і на які життево важливі процеси нашого організму він впливає.

Отже, остеохондроз ‒ це деформації в кістково-м’язовій системі та сполучних тканинах. Найчастіше це захворювання вражає міжхребетні диски. Такі симптоми, як головний біль, безсоння, запаморочення, різке погіршення зору, можуть  викликатися перетискуванням хребетних артерій міжхребетними дисками, що порушує живлення мозку і зв’язок нервових закінчень.

Важливо знати!

Зоровий аналізатор розташований в потиличній частині мозку, і саме ця частина при браку кисню, в першу чергу, перестає нормально функціонувати.

Лікування остеохондрозу шийного відділу хребта

Найчастіше пацієнт навіть не знає, що хворіє на це захворювання. Профілактичний прийом у ортопеда-травматолога дозволить уникнути пізньої констатації факту захворювання та потурбуватися про себе раніше. Лікування є цілим комплексом заходів. Перші симптоми – короткочасне потемніння в очах, запаморочення, напруга в шийному відділі при тривалому знаходженні на ногах або після декількох годин сидячої роботи.

Самостійно визначити захворювання можна за наступними симптомами:

  • потемніння в очах;
  • плями, «мушки» та відблиски перед очима, двоїння;
  • розмитість картинки та порушення сприйняття розмірів предметів і відстані;
  • короткочасне або довготривале зниження гостроти зору.

Нерідко спостерігається звуження поля зору, хворобливе відчуття в очах і підвищення очного тиску.

Важливо знати!

Обов’язково розкажіть про ці симптоми своєму лікареві-офтальмологові, навіть якщо ви думаєте, що це не пов’язано з вашим зором. Абсолютно вся анатомія нашого тіла безпосередньо пов’язана із зором і ті факти, на які ви могли не звернути увагу, найчастіше допомагають встановити правильний діагноз і швидше призначити правильне лікування.

У чому ж небезпека шийного остеохондрозу для зору

В процесі патології хребетні диски піддаються різним змінам і деформаціям, що і призводять до передавлення нервових закінчень. В результаті тривалої напруги пацієнт може не просто втратити гостроту зору, але і обзавестися серйозними зоровими порушеннями, такими як:

Остеохондроз є досить небезпечним захворюванням і не проходить самостійно. Зверніться до фахівців, які підкажуть вам, як зберегти своє здоров’я та уникнути небажаних наслідків.

Також, зверніть увагу на те, в якому положенні ви сидите зараз, читаючи цю статтю. Причиною появи шийного остеохондрозу стає саме неправильне положення тіла. Якщо своєчасно не зайнятися профілактикою цих порушень, то вони можуть привести до дуже сумних наслідків.

Бережіть себе і будьте пильні навіть до дрібниць, якими ми і формуємо нашу долю!