044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Зварювальні роботи або сонячні промені: що небезпечніше для очей?

Уявіть ситуацію: ви йдете вузькою вулицею та бачите, що прямо перед вами ведуться зварювальні роботи. Напевно, майже кожен інстинктивно буде намагатись відвернутися, щоб не бачити, як летять від інструментів іскри. Здається, у нас це засвоєно з дитинства: дивитися на зварювання ‒ небезпечно для очей. І зовсім правильно!

При роботі зварювального апарату утворюється ультрафіолетове випромінювання, що подібне до того, коли світить сонце. Тільки в першому випадку випромінювання штучне, а в другому ‒ природне. Але і те, і інше небезпечно для очей. Якщо прямо дивитися на зварювальний аппарат, це може привести до опіку рогівки! Дуже важливо знати те, що спочатку він може бути непомітний, але через 6-12 годин з'являться вкрай неприємні симптоми на зразок болю в очах і неможливості їх відкрити. Радимо при появі таких симптомів звернутися до лікаря-офтальмолога!

До серйозних негативних наслідків для очей може призвести і довге перебування на яскравому сонці без належного захисту. Під цим ми маємо на увазі якісні сонцезахисні окуляри. Причому необов'язково дивитися прямо на сонце: промені можуть відбиватися від будь-якої поверхні, особливо небезпечні в цьому відношенні сніг і вода.

Якщо систематично не захищати очі від сонця та піддавати їх прямому впливу ультрафіолетових променів, можна пошкодити сітківку, а також створити всі умови для розвитку катаракти та макулярної дегенерації. Все це вкрай небезпечно і в майбутньому може привести до втрати зору!

Щоб з очима нічого не сталося, ми радимо носити якісні сонцезахисні окуляри з надійним ультрафіолетовим покриттям. Підробки та неякісні вироби лише створюють видимість захисту, а значить, є загрозою для здоров'я очей.

Переконатися в якості сонцезахисних окулярів можна трьома способами:

l    уважно подивіться на окуляри та знайдіть на них позначку CE або UV 380-400. Напис CE означає, що вони відповідають європейським стандартам якості, а UV 380-400 показує оптимальну ступінь захисту від ультрафіолету;

l    перевірте окуляри на спеціальному обладнанні ‒ УФ-тестері. Він є в багатьох салонах оптики

l    зверніться до професійного оптометриста та поставтеся до окулярів більш ніж як просто до аксесуару.

Успіхів!