044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Зробіть ці 7 речей сьогодні, щоб зберегти зір завтра

Американська академія офтальмології закликає молодих людей захищати свої очі, щоб запобігти втраті зору в майбутньому. Люди у віці від 20 до 30 років, швидше за все, більше переймаються тим, як почати кар´єру, створити сім´ю, а не здоров´ям очей. Але це якраз той період життя, коли треба діяти, щоб зберегти зір, тому що більшість проблем в майбутньому можна запобігти.

Втрата зору не повинна бути природною частиною старіння. Дослідження за дослідженням показало, що фізичні вправи та дієта, багата на різні фрукти та овочі, можуть захистити від серйозних захворювань, таких як вікова дегенерація жовтої плями та глаукома. Прості кроки можуть також допомогти запобігти певним видам раку повік, а також травмам очей, пов´язаних з роботою та спортом.

Дотримуйтесь цих порад від наших лікарів-офтальмологів, які спеціалізуються на медичному та хірургічному догляді за очима для того, щоб допомогти собі протягом усього життя добре бачити.

Носіть сонцезахисні окуляри (навіть коли хмарно)

Тривале перебування на сонці без належного захисту може збільшити ризик захворювань очей, включаючи катаракту, дегенерацію жовтої плями, новоутворення на очах і рідкісну форму раку очей. Носіть сонцезахисну оптику, що блокує від 99 до 100 відсотків ультрафіолетового випромінювання.

Займайтеся спортом

Регулярна фізична активність може захистити вас від серйозних захворювань очей, таких як вікова дегенерація жовтої плями та глаукома.

Не паліть

Куріння підвищує ризик захворювань очей, таких як катаракта і вікова дегенерація жовтої плями. Куріння також збільшує ризик серцево-судинних захворювань, що може побічно вплинути на ваше здоров´я очей. Тютюновий дим, в тому числі пасивне куріння, також підвищує сухість очей і веде до симптомів, пов´язаних в цим станом.

Захистить свої очі на роботі та під час ігор

Щороку тисячі людей в Сполучених Штатах отримують серйозні травми очей, пов´язані з роботою або спортивними змаганнями. Носіння захисних окулярів може запобігти більшості цих травм. Щоб переконатися, що у вас є правильні захисні окуляри та ви використовуєте їх правильно, поговоріть зі своїм фахівцем по догляду за очима.

Пам´ятайте про втому очей

Якщо ви проводите багато часу за комп´ютером або дивитесь на свій телефон, ви можете забути моргнути ‒ і це може втомити ваші очі. Спробуйте використовувати правило 20-20-20 протягом дня: кожні 20 хвилин відводите погляд від екранів і зосереджуйтесь на відстані близько 20 метрів від вас протягом 20 секунд. Втома очей не зашкодить вашому зору, проте ви можете мати сухість очей, що і створить неприємні наслідки.

Подбайте про контактні лінзи

Спати, приймати душ та плавати в контактних лінзах ‒ збільшує ризик зараження очей. Дотримуйтеся правил гігієни та режиму використання лінз.

Вивчайте свою сімейну історію

Певні захворювання очей можуть бути успадковані. Якщо у вас є близький родич з дегенерацією жовтої плями, у вас є 50-відсоткова ймовірність розвитку цього захворювання. Сімейний анамнез глаукоми збільшує ризик глаукоми в чотири-дев´ять разів. Поговоріть з членами сім´ї про їх стан очей. Це може допомогти вам і вашому офтальмологу оцінити ваш ризик.

Ці прості правила покращать не тільки ваш зір, але й настрій та загальне самопочуття. Бережіть себе та перестаньте нехтувати здоров´ям заради сучасного стилю життя. Інстаграм і Фейсбук, іноді, дійсно варті меншої уваги!