044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Терапія для пацієнтів з глаукомою під час війни

Війна в Україні розділила наш світ на «до» та «зараз». Багато людей втратили дах над головою, а хтось навіть рідних. Але життя триває.

І нам треба піклуватися про своє здоров’я.

Медичний центр «АЙЛАЗ» не припиняв своєї роботи навіть в найскладніші для Києва часи, бо ми відчували свою відповідальність перед людьми, що залишилися в нашому багатомільйонному місті та потребували допомоги.

Ми знаємо потреби й складнощі, з якими стикаються пацієнти, особливо ті, хто має хронічні захворювання очей.

Наприклад, пацієнти з глаукомою мають постійно крапати гіпотензивні препарати, з постачанням яких сьогодні є затримки. Пропускати закапування цих препаратів в жодному разі не можна, бо підйом внутрішньоочного тиску веде до загибелі частини нервових волокон зорового нерва, а це – непомітна для пацієнта втрата поля зору. Пропускаючи приймання гіпотензивних крапель, пацієнт непомітно сліпне. На жаль, незворотно.

Отже, якщо ви перебуваєте на гіпотензивній терапії з приводу глаукоми, є поради, чим можна замінити краплі, що неможливо знайти в аптечній мережі.

  • Азарга – цей препарат використовують багато наших пацієнтів. Він складається з двох складових – дорзоламіду та тимололу. Можна закапувати ці препарати окремо 2 рази на день, або у фіксованих комбінаціях – є Дорзитім, Дорзоптик Комбі, Мардозія.
  • Ланотан – це препарат групи простагландинів. Також можна купити Ксалатан, Монопрост, або перейти на інший препарат групи простагландинів – Траватан, Тафлотан, Бимикан.
  • Комбіновані форми простагландинів і тимолола – Ганфорт, Дуотрав, Ксалаком.

Отже, варіанти є. Головне – не робити «вихідних» чи «свят» у прийманні гіпотензивних препаратів. А інакше як ви будете дивитися на відбудову нашої країни після перемоги?

Бережіть себе! І все буде добре!