044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Що робити під час війни, якщо у вас діабетичні ускладнення очей?

Сьогодні, в тяжкий для всієї України час, багато з наших пацієнтів опинилися в складній життєвій ситуації.

Першочергово для всіх нас стоїть питання життя та безпеки.

Всі знаходяться в хронічному стресі, що викликає порушення сну, підвищення артеріального тиску, декомпенсацію хронічних захворювань, таких, наприклад, як цукровий діабет.

Багато пацієнтів опиняються наодинці зі своїми проблемами.

Дуже часто неможливо зв’язатися з лікарем та отримати відповідну допомогу. В такому випадку, перш за все, треба зберігати спокій, жорстко дотримуватися медикаментозної терапії, приймання гіпотензивних і гіпоглікемічних препаратів.

Очними ускладненнями цукрового діабету є діабетична ретинопатія (ДРП) і діабетичний макулярний набряк (ДМН).

Зазвичай такі пацієнти знаходяться під наглядом лікаря-офтальмолога та отримують регулярне відповідне лікування, але в умовах війни це не завжди можливо.

Якщо ви не знаєте, що робити, куди звернутися, то є кілька порад. 

Перш за все, не панікуйте. Пацієнти з компенсованим цукровим діабетом, непроліферативною ДРП специфічного лікування не потребують. Можна обмежитись прийманням медичних препаратів (Армадин-лонг по 500 мг 1 раз на день, Тризипин-лонг по 500 мг 1 раз на день, та вітамінотерапія). 

Пацієнти з тяжким ступенем діабетичної ретинопатії, які отримували специфічне лікування (лазерне, анти-VEGF) та не мають змоги його продовжувати за нинішніх обставин, також можуть медикаментозно підтримувати свій стан (Офтаксантин по 1 табл. 2 рази на день + Трайкор 145 по 1 табл. раз на день, Армадин-лонг, Тризипин).

Ще одним ускладненням цукрового діабету, який призводить до зниження зору, є діабетичний макулярний набряк (ДМН). Деякі пацієнти вже лікувались від нього раніше, а у когось захворювання може трапитися вперше. Самостійно можливо виявити зміни в макулярній ділянці, використовуючи звичайний аркуш у клітинку. Якщо ви дивитесь і бачите рівні лінії, немає приводу для турбування. Якщо є викривлення, плями, випадіння в полі зору, то це може свідчити про розвиток ДМН. Панікувати не треба. Перш за все, треба виміряти артеріальний тиск, рівень цукру в крові. В домашніх умовах можна випити сечогінний препарат (Діакарб 0,25 по 1 табл. 2 рази на день 3 дні + Аспаркам по 1 табл. 3 рази на день), заспокійливе (Валер’яна, Ново-пасит тощо), Армадин, Тризипин в таблетках, для закапування – Дорзоламід 2 рази на день. 

Якщо на фоні лікування симптоми не зникають, знайдіть можливість звернутися до лікаря-офтальмолога для визначення подальшої тактики лікування.

Клініка «АЙЛАЗ» постійно працює для вас. Ми готові допомогти у лікуванні діабетичних захворювань очей.

Розклад роботи: робочі дні – понеділок, середа, п’ятниця, з 9.00 до 16.00, запис через реєстратуру за номером тел. 044 364 10 01. Телефонуйте!