044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Як допомогти собі самому, якщо щось потрапило в око?

Багато хто вирішив карантин пересидіти в селі, на дачі, або, опинившись на довгі тижні замкненими в квартирі, зайнятися дрібним ремонтом або домашніми справами, на які не знаходилося чи то часу, чи то натхнення.

Як це часто буває, така діяльність часом тягне за собою дрібні травми, попадання сторонніх предметів та/або хімічних речовин в очі. Ось кілька правил, що обов'язково повиннна виконувати кожна людина для захисту очей під час роботи по дому:

1) ніколи не тріть очі кулаком, навіть якщо ви забули про захист для очей – спочатку помийте руки з милом і тільки потім приступайте до промивання ока. До контакту з чистою проточною водою просто тримайте його закритим. Нашкодити слизової – це тільки погіршити ситуацію;

2) щоб уникнути таких ситуацій, заздалегідь надягайте захисні окуляри при роботі з каменем, деревом, металом, піском, реагентами, автомобільним акумулятором тощо;

3) не тримайте близько до очей банки та тюбики з хімічними речовинами. Якщо вам потрібно понюхати вміст, для цього надішліть долонею повітря до себе;

4) обов'язково надягайте захисний одяг при контакті з миючими засобами та засобами для чищення, а після збирання – мийте руки з милом навіть незважаючи на те, що вони перебували в захисті;

5) фарби, рідини та ліки зберігайте в недоступному для дітей місці!

Якщо в око потрапило чужорідне тіло? Що робити?

  1. Не чіпайте очі немитими руками!
  2. Якщо ви в контактних лінзах, перш за все, зніміть їх.
  3. Легкі, не колючі предмети, такі як вія, порошинка або волосок, акуратно видаліть косметичної ватною паличкою, злегка змоченою водою.
  4. Колючі предмети (стружка, скло, піщинка) краще не чіпати, оскільки вони можуть пошкодити тканини ока та спричинити серйозні ускладнення аж до втрати зору. Злегка відтягніть верхню повіку та промийте око чистою водою.
  5. В жодному разі не використовуйте пластмасові або металеві предмети для вилучення стороннього тіла з ока!
  6. Якщо пошкодження ока виявилося глибоким – не експериментуйте з самолікуванням, обв'яжіть око чистою марлею та відразу зверніться до фахівця. Не затягуйте аж до невідкладного дзвінка в швидку допомогу. Не тисніть на око!

Важливо: встановити той факт, що ваші очі в повному порядку, здатний тільки лікар. Тому, навіть якщо вам вдалося витягти сторонній предмет, все одно проконсультуйтеся з офтальмологом.

Якщо в око потрапила хімічно активна речовина? Що робити?

  1. Перше: спочатку ретельно вимийте руки. Переконайтеся, що на них не залишилося слідів мила або речовини, що потрапила в око.
  2. Якщо ви в лінзах, зніміть та викиньте їх. Лінза може увібрати в себе речовину та дратувати поверхню ока.
  3. Промивайте очі чистою водою протягом 15-30 хвилин. Якщо дискомфорт залишився, вирушайте до лікаря. Про всяк випадок, візьміть з собою зразок речовини, що потрапило вам в око.
  4. Якщо на кон'юнктиві виявився клей, не намагайтеся видалити його самостійно. Це може зробити тільки лікар. Промийте око та зверніться до офтальмолога.

Як потрапити до лікаря при пошкоджених очах?

В офтальмологічній клініці «АЙЛАЗ» пацієнти з екстреними випадками приймаються позачергово та без запису. Тому при наявності травми, поранення, хімічного або термічного опіку, потраплянні в око чужорідних тіл, раптового болю, різкої втрати зору, сміливо прямуйте на нашу адресу: Київ, проспект Степана Бандери, 17/1.

Для захисту від ультрафіолету під час дороги одягніть темні окуляри або перев'яжіть око чистою марлевою пов'язкою.