044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Штучне світло: користь чи шкода

Використання світлодіодів для освітлення стало невід'ємною частиною нашого життя. Таке світло знаходиться на екранах гаджетів, в лампах і навіть інтер'єрах. Однак фахівці знають більше, ніж лежить на поверхні.

Агентство ANSES (FrenchAgencyforFood, EnvironmentalandOccupationalHealth & Safety) опублікувало оновлення своєї експертної оцінки 2010 року про вплив світлодіодів на здоров'я. Вчені підтверджують токсичність штучного синього світла для сітківки, він стимулює порушення біологічного ритму сну та синтезу мелатоніну.

Саме тому експерти рекомендують обмежити використання світлодіодних пристроїв з високим вмістом синього світла, в тому числі екрани гаджетів,  особливо для дітей, а також максимально зменшити світлове «забруднення» вашого житла.

На тлі політики енергозбереження та поступового припинення використання традиційних ламп (лампи розжарювання та галогенні лампи), значно зросло поширення світлодіодних ламп завдяки енергоефективним і технологічними характеристиками світлодіодів. Протягом останнього десятиліття ми все більше схильні до впливу синього світла, особливо у вечірній час, завдяки штучному освітленню та екранам.

Ми даємо своїм пацієнтам ряд рекомендацій:

  • обмежити вплив синього світла перед сном і вночі (мобільні телефони, планшети, комп'ютери тощо);
  • використовувати якісні, сертифіковані світлодіодні лампи «теплого білого» відтінку (до 3000К), а також віддавати перевагу непрямому освітленню;
  • дотримуватися техніки безпеки при роботі з потужними джерелами світла.

Бережіть себе та будьте здорові! Пам'ятайте, що ваш здоровий зір складається з маленьких дрібниць, що впливають на вас поступово, а не різких змін в один день. Тому правильний стиль життя – це і є здоров'я вашого організму!