044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Що показує тест червоного рефлексу?

Тест червоного рефлексу – це простий і доступний тест, що дозволяє на доклінічному етапі запідозрити патологію органу зору у дітей всіх вікових груп. Він полягає у фотографуванні дитини крупним планом в напівтемряві із вимкненим режимом «приглушення червоних очей», а також подальшій оцінці фотографії.

У нормі, рефлекс повинен бути червоним, однаковим на обох очах. Якщо рефлекс білий або жовтий – це може свідчити про патологію сітківки:

  • хоріоретиніт;
  • ретиніт Коатса;
  • відшарування сітківки та навіть ретинобластома.

Відсутність рефлексу або його слабка інтенсивність дозволяє запідозрити помутніння оптичних середовищ, а саме –

  • помутніння рогівки або її набряк внаслідок вродженої глаукоми;
  • помутніння кришталика (катаракта);
  • зміни в склоподібному тілі.

Нерівномірне розташування рефлексів, різниця в формі та розмірах може спостерігатися при косоокості, колобомі зіниці або анірідії (відсутність райдужної оболонки). При виявленні будь-яких із зазначених варіантів, інших від «червоного рефлексу», слід невідкладно звернутися в офтальмологічну клініку для проведення повного обстеження та постановки діагнозу.

Ретинобластома – злоякісна внутриочна пухлина, що розвивається з клітин ембріональної сітківки, в зв'язку з чим спостерігається переважно у дітей раннього віку. Пік захворювання припадає на 2 роки. Майже всі випадки захворювання виявляються до 5-річного віку. В останні десятиріччя ефективність лікування ретинобластоми істотно підвищилася завдяки застосуванню поєднаних методів терапії, та дозволяє, при своєчасній діагностиці, в багатьох випадках провести лікування зі збереженням органів зору.

Вроджені катаракти є однією з найбільш частих аномалій розвитку очного яблука та однією з головних причин сліпоти в дитячому віці.

Хірургія катаракти в дитячому віці дещо відрізняється від інших втручань при вікових змінах прозорості кришталика. Оптимальний метод терапії або, в разі потреби, об'єм хірургічного втручання повинні бути визначені в спеціалізованій офтальмологічній клініці, що дозволить максимально повноцінно розвиватися зору дитини.