044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Опік очей бактерицидною, кварцовою чи УФ-лампою. Що робити?

Сьогодні, як ніколи, це питання на порядку денному.  Щоб захистити себе та своїх близьких від пандемії, наші пацієнти самостійно дезінфікують руки, поверхні та приміщення, не завжди дотримуючись правил безпеки, від чого і отримують опіки.

Опік очей бактерицидною, кварцовою чи УФ-лампою

Це не страшний опік, але лікування все одно має бути своєчасним. Лікування такої травми повинно проводитися негайно, оскільки в іншому випадку у пацієнта можуть з'явитися дуже важкі ускладнення.

Що ви помітите?

Зазвичай, все проявляється у вигляді різкого болю в очах, сильної сльозотечі, світлобоязні, відчуття стороннього тіла в очах і почервонінням кон'юнктиви. Перші ознаки спостерігаються вже через 5-7 годин. Зір буде «затуманений». Для вкрай важких випадків характерна поява на рогівці поверхневих пухирців і помутніння, також присутнє почервоніння повік і їх припухлість. На слизовій оболонці очей розвивається гіперемія та набряк, рогівка тьмяніє.

Чого робити не слід?

  • Не можна тиснути і терти очі. Таким чином можна погіршити ситуацію.
  • Не потрібно  промивати очі проточною водою, відчуття «піску» вам все-одно не позбутися, а розчинені у воді солі будуть виступати подразником.
  • Не використовуйте ватну чи іншу пов'язку. Достатньо сонцезахисних окулярів.
  • Не закапуйте в очі мед, дощову воду, трав'яні відвари, настій на дощових черв'яках, не використовуйте інші «народні методи».

Що робити?

  • Постраждалого слід заспокоїти та пояснити йому всі заборонені дії.
  • Дозволено прикладати лід чи холодні сухі компреси, але при цьому не допускається тиск на пошкоджене око.
  • Для зменшення болю рекомендовано знеболюючі препарати загального впливу, а краще в очних краплях.
  • Дозволяється закапувати охолоджені очні краплі по типу «штучної сльози» чи зволожуючі очні гелі.
  • Ну і, звичайно ж, при опіку органів зору слід забезпечити повноцінне лікування в медичній установі. Описати точну послідовність дій складно. Таким питанням займаються виключно в медичному закладі. 

Повний курс лікування призначається офтальмологом. Проводиться він в амбулаторному режимі. Пацієнту доведеться протягом деякого часу перебувати в затемненому приміщенні. Як правило, повне одужання настає через 24-48 годин. Звертайтеся до професіоналів навіть для застосування першої допомоги та уникайте самостійного лікування!