044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Наскільки широко поширений синдром сухого ока?

Синдром сухого ока (ССО) зустрічається набагато частіше, ніж хто-небудь може собі уявити. Близько 5 мільйонів людей в Україні страждають від ССО.

ССО поширений і серед жінок, і серед чоловіків, хоча і прийнято вважати, що ССО зустрічається у жінок частіше – в основному, через те, що шкіра жінок є, зазвичай, сухішою, ніж у чоловіків.

ССО більш поширений серед людей, кому за 50, але не слід забувати про те, що цей синдром так само може проявитися і у людей молодшої вікової категорії.

Два важливі факти, які вам необхідно знати:

  • хронічна сухість очей може бути викликана нестабільністю слізної плівки. Кілька різних її шарів взаємодіють, щоб виробляти та підтримувати рівень кількості сліз для ретельного зволоження ваших очей, допомагати їм бути у здоровому стані. Розлад, який, в свою чергу, викликає нестабільність в роботі шарів слізної плівки, може в результаті вилитися у вигляді хронічного сухого ока;
  • захворювання хронічного сухого ока може погіршуватися у зв'язку з зовнішніми чинниками. Вони можуть погіршити загальний стан і симптоми сухого ока, наприклад – пилок і алергія на нього, сухе повітря та вітер, пил або дим, довга й тривала робота за комп'ютером, а також носіння контактних лінз.

Найчастіші причини захворювання

  • Старіння. Захворювання ССО більш поширене серед людей 50 років і старше.
  • Гормональні зміни. Часто захворювання ССО асоціюється з гормональними змінами, що більш поширені серед жінок з менопаузою або ПМС.
  • Запалення. Захворювання ССО може також включати в себе запалення, яке здатне вплинути на залозу, відповідальну за виробництво сліз, що може значно скоротити їх кількість. Запалення також може вплинути на здатність залози створювати та підтримувати в належному порядку ліпідний і верхній шар слізної плівки. Ліпідної шар є дуже важливим, оскільки він уповільнює випаровування сліз.
  • Інші варіанти. Виникнення захворювання ССО може бути також пов'язане з іншими несприятливими станами очей або ж здоров'я, наприклад, глаукомою, діабетом, вовчаком, ревматоїдним артритом, синдромом Шерги.

Здоров'я ваших очей постійно знаходиться під захистом слізної плівки, що складається з 3 шарів:

  • зовнішній, або ліпідний шар. Знаходиться за віями в повіках. Цей шар запобігає пересиханню очей;
  • середній, або водний шар. Виділяється залозами, що знаходяться за оком. Це найщільніший шар, що забезпечує поверхню очей киснем і живильними речовинами;
  • муцин, або внутрішній шар. Секретується келихоподібніми клітинами, що знаходяться на поверхні ока. Цей шар дозволяє сльозам «чіплятися» за поверхню очей. 

Якщо ваші очі не будуть створювати достатню кількість сліз, це може викликати збій в роботі слізної плівки. Такий збій може стати причиною появи сухих і роздратованих ділянок на очах, що, в свою чергу, може перерости в захворювання хронічного сухого ока.

Для того, щоб провести самостійне тестування, та дізнатися, чи є у вас синдром сухого ока, клініка «АЙЛАЗ» розробила анкету, де, надавши відповіді на прості питання, ви отримуєте інформацію щодо того, чи є у вас захворювання та чи треба вам записатися на прийом до лікаря.

Зверніться до лікаря-офтальмолога та бережіть себе, плануйте собі та своїм рідним тільки здорове майбутнє!