044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

10 речей, які потрібно зробити сьогодні, щоб запобігти втраті зору від глаукоми

У багатьох людей є глаукома, але вони не знають про це.

Глаукома повільно пошкоджує зоровий нерв, важливий зв’язок між оком і мозком. Люди з глаукомою зазвичай втрачають зір ще до того, як помічають будь-які проблеми з очима.

Найпоширеніший тип глаукоми називається первинною відкритокутовою глаукомою – це коли рідина в оці не відтікає належним чином. Тиск всередині ока підвищується та пошкоджує зоровий нерв. Ця форма глаукоми спочатку зазвичай звужує бічний (периферичний) зір людини, тому вона, ймовірно, не відразу помітить змін у своєму зорі. Однак з часом ця людина втратить центральний зір і матимете проблеми з розрізненням предметів.

На жаль, зір, втрачений через глаукому, повернути неможливо. Однак існують способи запобігти серйозній втраті зору та сліпоті від глаукоми. Порада: регулярна діагностика зору в офтальмолога відіграє велику роль у збереженні зору!

  1. Ловіть цього тихого злодія зору, поки не втратили зір.

Якщо у вас є ризик розвитку глаукоми, вам слід регулярно відвідувати офтальмолога для перевірки зору. Він може виявити хворобу на ранніх стадіях, а потім спостерігати та лікувати її. Не менш важливо приймати ліки від глаукоми точно за рекомендацією лікаря.

  1. Приймаєте стероїдні ліки? Поговоріть зі своїм офтальмологом.

Прийом стероїдів протягом тривалого часу або у високих дозах може підвищити очний тиск, особливо якщо у вас глаукома. Стероїди, що ви приймаєте внутрішньо або використовуєте в очних краплях, найчастіше підвищують внутрішньоочний тиск. Завжди повідомляйте свого офтальмолога, якщо ви приймаєте будь-які стероїди.

  1. Добре харчуйтеся, щоб добре бачити.

Щодня їжте багато зелені, фруктів, ягід та овочів. Вони містять вітаміни й мінерали, що захищають ваш організм та очі. Дослідження показують, що корисні для очей продукти краще за вітаміни запобігають глаукомі.

  1. Робіть вправи, але обережно.

Інтенсивні фізичні вправи, що підвищують частоту серцевих скорочень, також можуть підвищити очний тиск. Але швидка ходьба та регулярні фізичні вправи в помірному темпі можуть знизити очний тиск і поліпшити загальний стан здоров’я. Якщо ви піднімаєте важку вагу, попросіть кваліфікованого тренера показати вам, як правильно це робити.

  1. Захищайте очі від травм.

Травми очей можуть призвести до глаукоми. Завжди носіть захисні окуляри під час занять спортом або під час роботи вдома та на подвір’ї.

  1. Уникайте положень головою вниз.

Якщо у вас глаукома або ви перебуваєте у групі високого ризику захворювання, не тримайте голову нижче серця рівня протягом тривалого часу. Положення з опущеною головою може значно підвищити внутрішньоочний тиск. Деяким людям з важкою формою глаукоми може знадобитися уникати певних позицій йоги. Порадьтеся з лікарем, чи потрібно вам уникати положень головою вниз під час виконання вправ.

  1. Спати в правильному положенні.

Якщо у вас глаукома, намагайтеся спати, не притискаючи око до подушки або до руки. Люди, які страждають на обструктивне апное сну (СОАС), схильні до ризику розвитку глаукоми чи можуть мати більш серйозні захворювання. Якщо ви сильно хропете або зупиняєте дихання протягом ночі, пройдіть обстеження на СОАС.

  1. Захищайте очі від сонячних променів.

Існують певні докази того, що сонячні ультрафіолетові промені можуть викликати певний тип глаукоми. Одягайте якісні поляризовані протисонцеві окуляри, коли виходите на вулицю.

  1. Не нехтуйте гігієною ротової порожнини.

Нещодавні дослідження пов’язують захворювання ясен з ураженням зорового нерва при глаукомі. Щодня чистить зуби зубною щіткою та регулярно відвідуйте стоматолога.

  1. Розкажіть офтальмологу про свої ліки від артеріального тиску.

Якщо ваш кров’яний тиск падає занадто низько під час сну, це може погіршити перебіг глаукоми. Якщо ви приймаєте ліки від тиску на ніч або у вас є симптоми низького кров’яного тиску (наприклад, запаморочення), скажіть про це своєму офтальмологу. Не змінюйте ліки від артеріального тиску самостійно.

Будьте здорові та обстежуйте очі в офтальмолога вчасно!