044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

5 кроків для захисту очей ваших юних спортсменів

Офтальмологи нагадують батькам, що правильні захисні окуляри можуть значно зменшити ризик отримання травм очей під час занять спортом.

Близько 30 000 людей у Сан-Франциско (США, Каліфорнія) щорічно отримують травми очей, пов’язані зі спортом. Неймовірно, але біля 90 відсотків цих випадків можна було б уникнути, якби спортсмени носили захисні окуляри. Навіть найменш інтенсивні спортивні заняття представляють певний ризик для травм очей. Від баскетболу до тенісу, від молодіжних ліг до професіоналів, гравці повинні захищати свої очі.

Американська Академія Офтальмології нагадує, що, коли діти починають займатися спортом, найкращий захист від спортивної травми їх очей – це захисні окуляри.

Примусити спортсменів будь-якого віку носити захисні окуляри не просто, тому що це може викликати дискомфорт – окуляри громіздкі, можуть погіршувати периферичний зір і затуманювати. Але спортивні окуляри значно покращилися за ці роки. І якщо ви почнете навчати своїх дітей із самого початку одягати захисні окуляри, це стане настільки ж природним, як надягати захисний шолом.

Найпоширеніші  спортивні травми очей – ерозії рогівки, синці навколо ока, відшарування сітківки та внутрішньоочна кровотеча.

Ось декілька порад щодо безпеки для всіх спортсменів:

  • перевірте та дотримуйтесь специфічних спортивних вимог і стандартів щодо захисту очей
  • подумайте про заміну окулярів, коли вони пожовкли або пошкоджені, щоб забезпечити найкращий захист
  • для баскетболу, ракетки, футболу та хокею на траві носіть захисні окуляри з полікарбонатними лінзами
  • для занять сніговими та водними видами спорту розгляньте окуляри із захистом від ультрафіолету, щоб уникнути сонячних опіків або відблисків;
  • спортсмени, які носять м’які контактні лінзи або окуляри для корекції гостроти зору, теж повинні носити засоби захисту для очей, оскільки м’які контактні лінзи та звичайні окуляри не є заміною захисних спортивних окулярів
  • якщо у вас травма ока, негайно зверніться до офтальмолога, навіть якщо травма здається незначною – іноді помітні симптоми розвиваються пізніше.