- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
09.09.2024 Звіт про проходження реабілітаційно-відновлювальних послуг бійця ЗСУ Олександра Севрюгіна
26.08.2024 Шкільний Рік – 2024: зір дитини як підготовка до навчання
23.08.2024 З Днем Незалежності, Україно!
19.08.2024 Звіт про проходження реабілітаційно-відновлювальних послуг бійця ЗСУ Андрія Залевського
- Головна »
- Про «АЙЛАЗ» »
- Публікації фахівців »
- Бурдига Олена Миколаївна: публікації »
- Спорт і короткозорість
Спорт і короткозорість
Дуже часто тренер, лікар і сам пацієнт досить категоричні в рішенні займатися спортом при наявності міопії. Міопія – це дефект зору, при якому людина поблизу бачить добре, а вдалині – погано. Насправді, професійний підхід до даної ситуації полягає в тому, щоб визначити, яким є ступінь короткозорості, чи є зміни на очному дні (на сітківці) та який вид спорту бажає вибрати пацієнт.
Реальність полягає в тому, що спорт абсолютно не протипоказаний, а, навпаки, навіть корисний для очей. Циклічні фізичні вправи, такі як плавання, біг, їзда на велосипеді, заняття танцями, є найкориснішими та ефективними. Вони не просто покращують кровообіг у всіх органах, в тому числі і в оці, а й забезпечують додаткове надходження кисню в усі тканини! А, наприклад, волейбол, баскетбол, бадмінтон, теніс – сприяють активному тренуванню м’язового акомодаційного апарату очей за рахунок стеження очима за рухомим об’єктом.
Тут важливо буде знати ступінь міопії та здоров’я сітківки, в чому допоможе ваш лікар-офтальмолог. Професійна діагностика підкаже, як підібрати правильний вид спорту, що буде приносити задоволення, а не створювати додатковий стрес.
Які фізичні навантаження слід обмежити при короткозорості?
- Не бажано підняття важких предметів, стрибки та соскоки, стійки на голові, стрибки з підкидного містка;
- якщо захворювання прогресує, необхідно відмовитися від таких видів спорту: бокс, карате, важка атлетика. Боротьба допустима при відсутності змін з боку сітківки ока;
- якщо діагностований середній або високий ступінь короткозорості, не рекомендовано займатися кінним спортом, веслуванням, стрільбою, хокеєм і футболом, спортивною гімнастикою.
На початковій і середнього ступеня міопії заняття загальною фізичною підготовкою не протипоказане. Навпаки, через нестачу рухової активності погіршується кровообіг, що провокує застій крові в організмі, який безпосередньо впливає на зорові функції. Ось чому при короткозорості не можна повністю виключати фізичні навантаження.
Ми рекомендуємо:
- не обмежувати себе та своїх дітей від можливостей займатися на аматорському рівні такими видами спорту, як плавання, ходьба на лижах, скандинавська ходьба, стрільба, плавання, теніс, танці;
- не ставити діагноз самостійно, через Інтернет або по телефону з родичами та друзями;
- спостерігатися у компетентного лікаря-офтальмолога.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.