Сонцезахисні окуляри: невже є небезпека для зору?
Найчастіше окуляри купують просто тому, що гарні, мають цікаво виконаний дизайн оправи, або просто дешеві та, тому, по кишені.
Але що для більшості означає визначення «сонцезахисні окуляри»? Багато хто відповість, що це незамінний атрибут нашого гардеробу та іміджу влітку.
Хочеться нагадати, що сонцезахисні окуляри – це інструмент захисту ваших очей. При виборі окулярів, перш ніж орієнтуватися на їх стиль і дизайн, потрібно звернути увагу на такі моменти, як:
- рівень захисту очей від ультрафіолетових променів;
- правильну посадку;
- комфорт;
- колір лінзи;
- і розуміти, для яких цілей вам потрібні окуляри.
Важливо знати, що ступінь затемнення окулярів і рівень захисту від ультрафіолетових променів – це різні речі, колір лінзи не робить вирішальної ролі для рівня захисту від випромінювання. Більш того, лінзи низької якості можуть бути небезпечними для очей, тому що пропускають ультрафіолетові промені, зіниці, реагуючи на будь-який затемнення, розширюються і, в результаті цього, негативний вплив УФ-променів на очі тільки посилюється.
Надлишок ультрафіолету може спричинити:
- розвиток синдрому сухого ока;
- сніжну сліпоту;
- фотокератит;
- стати причиною захворювань сітківки, що збільшує ризик розвитку катаракти.
Як же розібратися в цьому питанні та які окуляри вибирати при покупці?
Стійкість сонцезахисних окулярів до УФ-випромінювання визначається на спеціальних приладах – спектрофотометрах або УФ-тестерах. Як правило, хороші салони з продажу оптики забезпечені подібними приладами. Тому купуйте окуляри в спеціалізованих салонах, де продавець-консультант є оптометристом і може надати вам всю необхідну інформацію та документи на лінзи.
Рекомендовано купувати сонцезахисні окуляри з лінзами, що блокують 90-100% UVA- та UVB-випромінювань. UVA-промені – це довгі хвилі УФ-випромінювання, 95% досягають Землі та впливають за будь-якої погоди, в усіх кліматичних поясах. UVB-промені – середні хвилі УФ-випромінювання, досягають поверхні Землі лише 5%, але є більш потужними та небезпечними для шкіри і очей, ніж довгі промені. Здатність світлопропускання лінзи вимірюється у відсотках і найчастіше позначається «VLT», залежить від кольору і товщини лінзи, від наявності покриттів на ній. Лінзи, що пропускають 80-100% світла, незначно захищають від УФ-променів і можуть захистити наші очі в похмуру погоду.
Лінзи, що пропускають 43-80% світла, рекомендується використовувати прі не яскравому сонці. 18-43% – можна використовувати в сонячні дні. А ось для літа найкраще підійдуть лінзи зі здатністю світлопропускання 8-18%. Вони досить захистять ваші очі від небезпечного УФ випромінювання.
Існують лінзи зі здатністю блокувати світло та пропускати тільки 3-8%, їх можна рекомендувати любителям гірськолижного курорту, і влітку, якщо ви плануєте проводити час у спекотних країнах. Такі лінзи мають позначку «High UV-protection» або «Високий УФ-захист».
З якого матеріалу вибрати лінзу?
- Пластик (полікарбонат) – міцний, легкий, відрізняється високою стійкістю до ударів, хорошою оптичної прозорістю, але поступається по оптичній чіткості склу.
- Скло – міцний матеріал з високою прозорістю та чіткістю, однак важче, ніж пластик, хоча дряпається менше. На жаль, при ударі б'ється (про це слід пам'ятати при виборі окулярів для дітей).
- Поліуретан NXT – відрізняється найбільш високою стійкістю до ударів, відмінну оптичну прозорістю та чіткістю; легкий і гнучкий матеріал.
- Акрил – недорога альтернатива полікарбонату, найкраще підходить, якщо сонцезахисними окулярами ви збираєтеся користуватися періодично. Акрил менш міцний і менш оптично прозорий, ніж полікарбонат або скло, допускає деякі спотворення зображення.
Колір лінзи
Вибір кольору лінз, звичайно ж, залежить від особистих переваг, але важливо враховувати і деякі характеристики квітів.
Сірі відтінки лінз знижують яскравість без спотворення кольору.
Коричневі та бурштинові відтінки лінз зменшують відблиски. Коричневий відтінок вважається нейтральним, він скорочує загальну яскравість світла без спотворення кольорів. Використання очок з коричневими лінзами сприяє зниженню стомлюваності очей.
Жовтий відтінок лінз дасть відмінну глибину сприйняття, є ідеальним для занять зимовими видами спорту, але, на жаль, може спотворювати кольори. Для лижників ще підійдуть рожеві лінзи, що забезпечують хорошу видимість в хмарну похмуру погоду та підвищують контрастність.
Зелені тоновані лінзи зменшують відблиски та забезпечують хороший контраст між об'єктами.
Тепер, озброївшись корисною інформацією, можете сміливо відправлятися в оптику. Вдалої покупки!
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.