044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Перший ефективний прототип розумних автофокусних лінз

Хочемо поділитися з вами недавніми подіями із Стендфордского університету, в якому проводяться дослідження оптичних технологій. Результати цих робіт були опубліковані в науковому журналі Science Advances, де представили перший ефективний прототип розумних автофокусних лінз, призначених для корекції зору людей, які страждають від пресбіопії.

Що ж таке пресбіопія?

Пресбіопія – це такий вид порушення зору, при якому знижується зір на близькій відстані. Найчастіше вона проявляється у людей після 40 років і виникає у зв’язку зі зміною кришталика ока, який з часом потовщується та твердне сам по собі. У молодому віці при переведенні фокусу з далекої відстані на близьку або навпаки форма кришталика ока міняється, що забезпечує хороший зір на різних відстанях. З віком кришталик товщає та втрачає гнучкість, тому його можливість міняти форму погіршується – з цим і пов’язано зниження зору зблизька.

Новий прототип лінз вміщує в себе відразу декілька технологій:

  • об’єм. У них поміщена спеціальна рідина, що стає щільніше або тонше залежно від електричного заряду, який передається імпульсом. Змінюючи щільність цієї рідини, лінзи можуть автоматично змінювати відстань зору та підлаштовуватися під пацієнта;
  • реакція. У функціональному прототипі інтегрована спеціальна система відстежування рухів і напряму очей, що, знову ж таки, додатково підвищує точність і чіткість фокусування лінз. Це напрацювання покращує та впливає на периферичний зір, чого не можуть запропонувати багато альтернативних розробок в цьому сегменті.

Сама розробка вже була протестована на 100 добровольцях з діагнозом пресбіопія – і вони відмітили, що зір покращився. Для них було комфортним використання та носіння лінз, а також був зручним догляд за ними.

Ми вважаємо, що зовсім скоро розробники представлять альтернативну ринкову модель, яка зможе здивувати ще більшу кількість користувачів. Що ж, чекаємо та бажаємо нашим колегам успіхів у відкриттях і поліпшенні можливостей для наших пацієнтів!