044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Зв’язок між харчуванням та очними захворюваннями

Наразі дуже зростає інтерес до впливу харчування на розвиток поширених очних захворювань. Чи можлива профілактика певних офтальмологічних хвороб за допомогою зміни дієти? Розгляньмо.

Наукові дослідження з’ясували різноманітні механізми, за допомогою яких дієта може впливати на офтальмологічні захворювання, зокрема через її дію на хронічний окислювальний стрес, запалення в організмі та стан сітківки. Епідеміологічні дослідження показали реальний вплив дієти на захворюваність і прогресування ряду офтальмологічних захворювань, зокрема катаракти, вікової дегенерації жовтої плями (ВМД) і діабетичної ретинопатії. Наприклад, дослідження виявило 20% зниження захворюваності на катаракту серед вегетаріанців порівняно з людьми, котрі вживають м’ясо. Два нещодавніх дослідження показали, що середземноморська дієта пов’язана зі зниженим ризиком прогресування вікової макулодистрофії на більш пізніх стадіях.

Існує значна кількість доказів того, що середземноморська дієта та дієти на рослинній основі – ті, в котрих максимально споживаються фрукти, овочі, бобові, цільні зерна, горіхи, а також зменшується кількість продуктів тваринного походження й оброблені харчові продукти – допомагають запобігти втраті зору через катаракту, вікову макулодистрофію та діабетичну ретинопатію.

Така дієта також може бути корисною при інших офтальмологічних захворюваннях. Разом з цим, існує потреба в подальших дослідженнях у цій галузі.