044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01

ТОП найпопулярніших питань і відповідей про косоокість та її лікування

17.12.2019

Косоокість – один з небагатьох діагнозів, що батьки можуть поставити своїй дитині самостійно. Проявляється він найчастіше відхиленням одного ока при погляді прямо. При уявній простоті в постановці діагнозу, медична класифікація досить громіздка, існує велика кількість форм і видів косоокості.

Що таке косоокість?

У цьому відео ми розібрали види косоокості, що найчастіше зустрічаються, в дитячому віці. Автором матеріалу є хірург офтальмологічного центру «АЙЛАЗ» з 18-річним досвідом, офтальмолог, дитячий офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук Баринова Ганна Олександрівна.

Косоокість може бути такою, що сходиться, при якій очі дивляться до носа, або що розходиться, коли око дивиться назовні. При оцінці рухів очей відмічають форму косоокості: співдружня вона або паралітична. При співдружній косоокості очі обертаються одночасно та без обмеження рухів в який-небудь бік. При паралітичній косоокості рухливість ока може бути обмеженою або повністю відсутня в одному або декількох напрямах.

Коли виникає косоокість?

За наявності супутніх неврологічних проблем у дитини, відхилення ока може бути помітним навіть на першому році життя. Але, в основному, косоокість проявляється у віці 2-3 років, коли діти починають виявляти цікавість до занять на близькій відстані з дрібними деталями. Часто батьки відмічають взаємозв’язок відхилення ока з високою температурою або перенесеним стресом.

Істинна причина косоокості відкривається тільки при детальному офтальмологічному обстеженні дитини.

Косметичний дефект – це головне, що турбує батьків, адже діти з косоокістю часто привертають підвищену увагу з боку оточення, а у більш старшому віці у них можуть формуватися психологічні комплекси на цьому фоні. Але, мабуть, головне це те, що косоокість призводить до зниження зору та втрати бінокулярності!

Що таке бінокулярність?

Бінокулярність – це здатність до стереоскопічного просторового зору. При косоокості очні яблука не можуть працювати разом і повноцінно зливати два зображення в одну яскраву об’ємну картинку. Втрата бінокулярності ускладнює зорову діяльність та обмежує можливість у виборі професій в майбутньому.

Батьки дітей з косоокістю часто скаржаться на труднощі під час розфарбовування, малювання, правопису. Дорослі з косоокістю випробовують складнощі з видами діяльності, де задіяні нові 3Д-технології, через відсутність чіткого розуміння віддаленості та об’ємності предметів. Тому дуже важливо не прогавити час і вчасно приступити до лікування косоокості, адже відновити втрачений зір ока, що косить, і сформувати бінокулярність можливо лише до 8-9 років.

Важливо знати: відновити втрачений зір ока, що косить, і сформувати бінокулярність, можливо лише до 8-9 років.

Як лікувати косоокість?

Лікування співдружної косоокості у дітей – процес тривалий і багатоступінчастий. Починати його треба відразу після виявлення косоокості. Після повноцінної діагностики стане зрозуміло, чи потрібні дитині окуляри та як довго їх носити. Щоб зберегти зір на оці, що косить, в якості «домашніх щоденних завдань» дитячий офтальмолог призначає режим закривання «не косячого» ока.

Вже з 3-4 років підключається апаратне лікування. Комплекс вправ спрямований на підвищення гостроти зору та розвиток можливості зливати зображення одного ока з іншим. Апаратне лікування служить підготовчим етапом перед операцією та активно застосовується після операції.

Коли слід оперувати косоокість і в якому віці?

До хірургії приступаємо при неефективності попередніх методів лікування. Операції при косоокості спрямовані на зміну сили натягнення м’язів. Сильний м’яз слабшаємо при відсадженні на дальшу відстань від звичного місця прикріплення, а слабкий м’яз посилюємо після часткової резекції або укорочення.

При великих кутах косоокості оперативне лікування проводиться в два етапи – спочатку на одному оці, а потім на іншому (навіть попри те, що око косить вже те ж). Багато батьків бояться ускладнень, тому відкладають операцію, продовжуючи наполегливі заняття на апаратах. Найбільше їх лякають рубці, повторні операції та розвиток зворотної косоокості (тобто відхилення ока вже в протилежний бік).

Ми можемо звести до мінімуму ризики післяопераційних ускладнень!

В умовах сучасної клініки «АЙЛАЗ» усунути косоокість можна ефективно та косметично непомітно:

1)      шовні матеріали, що використовуються в нашій клініці, ультратонкі та  такі, що саморозсмоктуються. Таким чином, ми виключаємо зайві переживання у дітей і батьків під час процедури їх зняття;

2)      також, щоб зробити цю операцію максимально безкровною, для розтину тканин ми використовуємо сучасний метод щадної радіохвильової хірургії. Завдяки цьому сліди операції абсолютно незначні, дитина може швидко повернутися до звичного життя, не пропускаючи заняття в саду або школі. І це, до речі, важливий факт і для дорослих пацієнтів з косоокістю;

3)      і, нарешті, найважливіша запорука успішної операції – це хірург! При достатньому досвіді та сучасній вигостреній техніці операції у хірурга, ризик виникнення ускладнень дуже малий. Видимі рубці в зоні операції виникають через неправильне зіставлення тканин, тому дуже важливо проводити цю операцію під максимальним збільшенням, коли лікар чітко контролює ці моменти. Також досвідчений фахівець проводить точніші дозування. Завдяки цьому ефективність о

У цьому відео ми детально розповіли, як важливо своєчасно виявити косоокість і почати лікування. Вчасне звертання в клініку та чітке розуміння важливості усіх етапів лікування косоокості дозволить нам усунути не лише косметичну проблему, але і встигнути відновити втрачений зір і бінокулярність!

Наш досвід і володіння сучасними хірургічними технологіями допоможуть забути вам про цю проблему назавжди!