044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Пластична офтальмохірургія

Блефаропластика

Шкіра та підшкірна клітковина повік схильні до вікових змін в силу анатомічних особливостей: шкіра досить тонка, клітковина розташована поверхнево та схильна до набряку при водних питних навантаженнях, недосипанні, проблемах з серцем і нирками. Саме тому шкіра повік втрачає тургор, з’являються «мішки», грижі, припухлість повік. Найчастіше стан повік є першим «індикатором» віку. Людина виглядає втомленою, похмурою, неохайною, літньою.

Блефаропластика – це пластична операція повік, що дозволяє значно змінити зовнішність людини, зробити її молодшою, життєрадіснішою, привабливішою.

Повіки помітно омолоджуються за рахунок видалення зайвої шкіри, що нависає над повіками, і жирових гриж. При уявній простоті, ця операція має багато нюансів, що позначаться на результатах.

Сьогодні блефаропластика пропонується в багатьох медичних центрах, причому за її виконання беруться як загальні хірурги, так і пластичні. А між тим, блефаропластика вимагає детального знання особливостей будови повік, тканин орбіти (порожнини, де знаходяться очі), іннервації та кровопостачання області навколо очей.

Тільки офтальмолог і офтальмопластичний хірург може делікатно і безпечно для ока провести таку операцію. Крім того, тільки пластичний офтальмохірург під час проведення блефаропластики може запропонувати пацієнтові одномоментно вирішити й інші косметичні завдання.

Що може запропонувати офтальмопластика:

 • заповнити виражену слізну борозну за допомогою перерозподілу жирової тканини. Така методика забезпечує більш постійний ефект і перешкоджає появі набряків нижньої повіки (дана методика дозволяє в подальшому не вводити в зону слізної борозни філери і не «посилює» контур повік);
 • позбавити від «темних кіл» під очимата ефекту «запалих очей» після надмірного видалення жиру (дана методика так само виконується за рахунок перерозподілу жирової тканини, створює ефект «розкритих», а не запалих очей);
 • підняти зовнішній край бровипід час операції блефаропластики (зазвичай пластичні хірурги пропонують для створення цього ефекту періодичні ін’єкції ботулотоксину та використання ниток, що мають здатність розсмоктуватись, для натягування брів);
 • прибратине тільки зайву шкіру на верхніх повіках, а й одночасно відкоригувати опущення повік, так званий птоз (ця операція виконується на м’язах, що піднімають верхню повіку, і виконується тільки офтальмохірургом);
 • змінити форму розрізу очей, надати їм мигдалеподібну форму за рахунок корекції зовнішнього краю повік (це хірургічне втручання так само виконується тільки пластичними офтальмохірургами, так як вимагає бездоганного знання анатомії ока та його придатків);
 • домогтися мінімальних рубцевих змінв області післяопераційного розрізу за рахунок мікрохірургічної техніки накладення швів.

Всі пластичні операції в клініці АЙЛАЗ проходять з використанням радіоножа.

Це означає, що всі розрізи безкровні. Під час проведення розрізу всі судини, які перетинаються, делікатно коагулюються, що дає можливість хірургу проводити операцію більш щадно, скоротити час операції, уникнути набряку та гематом в післяопераційному періоді.

Як правило, операція блефаропластики (в залежності від обсягу та розв’язуваних додаткових завдань) триває від 20-60 хвилин, проводиться під місцевою анестезією. Однак в нашій клініці є можливість, за бажанням пацієнта, провести будь-який вид загальної анестезії.

Використання радіоножа дозволяє максимально скоротити післяопераційний період, зменшити ймовірність післяопераційних гематом, набряку, та повернутися до звичайної соціальної активності в найкоротші терміни.

Операція блефаропластики виконується в амбулаторних умовах і вже через кілька годин після операції наші пацієнти можуть залишити клініку.

При бажанні наші пацієнти можуть скористатися стаціонаром, що зробить вашу операцію максимально конфіденційною та комфортною.

Спеціальні програми косметологічної реабілітації, включаючи фізіотерапію, мікроструми, традиційний лімфодренажний масаж, зроблять післяопераційний період коротким і комфортним.

Як правило, до роботи (завдяки атравматичним методикам хірургії) можна приступити вже через 7-10 днів, остаточний ефект після операції досягається через 1-2 місяці.

Блефаорпластика, проведена пластичним офтальмохірургом, чудова тим, що омолоджувальний ефект довготривалий, вирішує одночасно декілька естетичних питань (розріз очей, положення краю повік, опущення повік тощо).

Фотогалерея блефаропластики

На фото зверху – як було до блефаропластики, знизу – як стало після:

Хто виконує блефаропластику
Баринова Ганна Олександрівна

Лікар-офтальмолог

 • офтальмолог, дитячий офтальмолог вищої категорії;
 • кандидат медичних наук;
 • стаж роботи по офтальмології – 19 років.

Спеціалізація: реконструктивно-пластична офтальмохірургія у дорослих і дітей, эстетична блефаропластика.

Відповіді на найбільш поширені питання з блефаропластики
Чи будуть закриватися очі після операції?

На тлі невеликого післяопераційного набряку повіки дійсно можуть 1-2 дня повністю не закриватися. Це явище тимчасове, але без адекватного спостереження і профілактичного лікування може призвести до серйозних наслідків. І це ще одна причина, за якою блефаропластику краще робити у офтальмолога.

Як часто потрібні повторні операції при корекції верхніх повік?

Дуже рідко. Все залежить від початкової розмітки ліній розрізу і це є одним з головних чинників успішної операції. Розмітка проводиться як в сидячому, так і в лежачому положенні; коригується при відкриванні, закритті та відведенні очей.

Які шви накладаються?

На нижні повіки накладається безперервний внутрішньошкірний шов. На верхніх повіках внутрішньошкірні шви використовуються тільки у молодих (до 35 років) пацієнтів, так як видаляється, в основному, тільки зайва ділянка шкіри і трохи жирової тканини. У більш пізньому віці потрібне видалення ще й ділянки кругового м’язу для більш довгострокового косметичного ефекту. В цьому випадку для ідеального зіставлення і шкіри і м’язів накладаються вузлові шви. Ці ультратонкі шви знімаються під мікроскопом.

Чи зможу я фарбувати стрілки будь-якої форми після блефаропластики?

Це питання обговорюється до операції, оскільки можливо максимально прибрати нависаючу шкіру біля зовнішніх кутів очей. Саме ця частина і заважає фарбувати стрілки на «східний» манер.

Вартість блефаропластики
Лікування
Вартість
Верхньої повіки 1 ст. складності – видалення шкірно-м'язового клаптя 2 ока
17300 грн.
Верхньої повіки 2 ст. складності – підняття зовнішнього краю брови 2 ока
19100 грн.
Верхньої повіки 3 ст. складності – підняття зовнішнього краю брови та формування мигдалеподібної форми ока 2 ока
21200 грн.
Нижньої повіки транскон'юктивальна (внутрішня) 1 ст. складності – видалення жирових гриж 2 ока
17500 грн.
Нижньої повіки транскон'юктивальна (внутрішня) 2 ст. складності – видалення шкірно-м'язового клаптя та жирових гриж 2 ока
19800 грн.
Нижньої повіки черезшкірна (зовнішня) 1 ст. складності – видалення жирових гриж 2 ока
19500 грн.
Нижньої повіки черезшкірна (зовнішня) 2 ст. складності – видалення жирових гриж, жирозберігаюча 2 ока
21500 грн.
Хірургія птозу

Хірургія птозу – це вісокоспеціалізована та делікатна процедура, що потребує від лікаря більш глибоких знань анатомії повіки та кардинально відрізняється від звичної вікової блефаропластики. Однак блефаропластика може бути одним з етапів, коли при піднятті верхньої повіки необхідно коректно видалити надлишки шкіри. У свою чергу, комбінація навичок естетичної корекції повіка та офтальмопластики дозволяє фахівцю домогтися неймовірних косметичних результатів.

При огляді лікар ретельно планує операційну тактику, щоб домогтися не тільки стійкого підняття повіки, але й сформувати симетричну складку і не порушити ріст вій. Наш офтальмопластичний хірург к.мед.н. Баринова Г.О. чітко знає, через які помилки виходять незадовільні результати та як їх уникнути, для того, щоб отримати максимальний косметичний ефект. Багатий особистий досвід (більше 500 операцій з приводу птозу) та невпинне самовдосконалення допомогли поставити лікарю цей напрямок в нашій клініці на рівень передових у Європі.

Важливо для батьків. Досить важливо отримати грамотні рекомендаціі офтальмопластичного хірурга після корекції повного птозу для попередження синдрому «сухого ока» у наших маленьких пацієнтів, оскільки деякий час повіка може не закриватися повністю під час сну.

Існують різні техніки хірургії птозу. Тактика залежить від виду причини опущення верхної повіки.

Простий вроджений птоз

Найпоширеніший вид птозу, що проявляється з народження. Зустрічається як односторонній, так і двосторонній птоз. Поряд з опущенням повіки може бути повністю відсутня параберальна складка, у рідких випадках супроводжується косоокістю. Найпоширеніша операція при цьому виді птозу – це посилення м’язу, що піднімає верхню повіку. Існує й інша техніка виправлення опущення верхньої повіки, коли верхня повіка за допомогою силіконових ниток підтягується до лобного м’язу. Вибір техніки операції залежить від вихідного стану м’язів, що піднімають повіку. Вид операції фахівець оговорює під час консультації.

Набутий птоз

Інволюційний птоз – це вид птозу, що найбільше зустрічається, пов’язаний з віковим розтягненням тканин, які підтримують верхню повіку. Також причиною може слугувати тривале носіння контактних лінз або перенесена операція на очах у минулому.

Інволюційний птоз коригується за рахунок укорочення м’язу, що піднімає верхню повіку. Зазвичай виконується за рахунок розрізу по складці та може поєднуватися з естетичною блефаропластикою. В такій комбінації після операції створюється враження широко відкритих очей з живим поглядом.

Набутий птоз може формуватися також після травми, після хірургічних операцій на очах з приводу катаракти, глаукоми, лазерної корекції тощо. В такому випадку надзвичайно важливе правильне дозування посилення м’язу, а ця навичка приходить до фахівця тільки з досвідом.

Нестандартні види птозу

Неврологічний птоз

Опущення повіки може статися на фоні неврологічних захворювань (інсульт, розсіяний склероз, менінгіт, пухлини головного мозку) або після операцій з видалення пухлин на голові та шиї. До особливих видів відносять також птози при таких рідких захворюваннях, як міастенія Гравіс, параліч третьої пари черепно-мозгових нервів, синдром Маркуса-Гена, синдром Горнера.

Міогенний птоз

Міогенний птоз в поєднанні з порушенням міміки обличчя, косоокістю та гнусавістю голоса зустрічається у таких рідких спадкових захворюваннях, як міотонічна дистрофія, окулофарингеальна дистрофія, хронічна прогресуюча наружна офтальпомлегія.

У перерахованих видах птозу хірургічна корекція також можлива!

Наш офтальмопластичний хірург має успішний досвід лікування даної групи пацієнтів. Багато з них роками шукали спеціаліста, котрий візьметься за них!

Фотогалерея хірургії птозу
Хто виконує хірургію птозу
Баринова Ганна Олександрівна

Лікар-офтальмолог

 • офтальмолог, дитячий офтальмолог вищої категорії;
 • кандидат медичних наук;
 • стаж роботи по офтальмології – 19 років.

Спеціалізація: реконструктивно-пластична офтальмохірургія у дорослих і дітей, эстетична блефаропластика.

Вартість хірургії птозу
Лікування
Вартість
Хірургія епікантуса за рахунок м'яких тканин 2 ока, вартість від
16500 грн.
Хірургія епікантуса трансназальна 2 ока
20000 грн.
Усунення птозу з формуванням пальпебральної складки 1 око
17000 грн.
Усунення блефароптозу з формуванням пальпебральної складки 1 око
21800 грн.
Лікування ендокринної орбітопатії

Хірургічне лікування

Мета хірургічного лікування – реабілітувати не тільки тіло, а й душу пацієнта з ендокринною орбітопатією. Саме тому хірургія симптомів захворювання називається не пластичною, а реабілітаційною. Вона дає шанс людині повернутися в звичну сферу діяльності, без побоювання насмішок і пильної уваги з боку оточуючих.

Операції часто проводяться в кілька етапів – це залежить від вираженості симптомів.

 • 1 етап декомпресія орбіти       

При вираженому екзофтальмі застосовується кісткова декомпресія орбіти. Формуються кісткові вікна в стінках орбіти, створюючи додатковий простір для потовщених окорухових м’язів. Даний тип операції вважається найбільш складним і, щоб уникнути можливих ускладнень, формується бригада хірургів, що складається з щелепно-лицьового хірурга та офтальмолога.

При незначному вистоянні очного яблука повернути його на колишнє місце можна за допомогою видалення жирової тканини з глибоких кишень орбіти. Такий вид операції носить назву жирової декомпресії та проводить її офтальмолог, який володіє навичками окулопластики.

 • 2 етап усунення косоокості       

Косоокість виникає через потовщення і фіброз окорухових мязів, найчастіше це внутрішній та нижній прямий м’язи. Втрата бінокулярного зору настільки болюча для пацієнтів з набутим відхиленням очного яблука, що саме цей етап хірургії вони зараховують до життєво важливих. Однак, принципи корекції даної рестриктивної косоокості істотно відрізняються від корекції дитячих косоокість, це окремий розділ страбологіі. І одного володіння технікою операції тут недостатньо, стандартні методики та дозування тут можуть не підійти. Хірург повинен оволодіти необхідними знаннями виправлення косоокості саме при ендокринній орбітопатії, коли доводиться мати справу з фіброзованими, відповідно, і непередбачуваними м’язами.

 • 3 етап пластика повік       

На завершальному етапі реконструктивної хірургії здійснюється усунення ретракції повіка та видалення надлишків перерастягнутої шікри. Зайва шкіра видаляється за загальноприйнятими принципами блефаропластики з дозованим видаленням жирової тканини. Однак, слід пам’ятати, що вивихнута сьозова залоза може опинитися серед надлишків жирової тканини та її необхідно фіксувати до окістя. Якщо нависла шкіра та жирові грижі – це єдина скарга пацієнтів з ендокринною орбітопатією, звертаються вони часто за допомогою не тільки до офтальмолога.

Зовсім інший підхід потрібно для усунення ретракції повіка. Займається цим напрямком офтальмопластичний хірург. Вибір методики операції залежить від ступеню вираженості утягнутості повіка вглиб орбіти. При легкому ступені досить послабити силу леватора верхньої повіки або ретрактора нижньої повіки, відсадив його від звичного місця прикріплення. Причому зробити це можна двома способами: переднім (з розрізом шкіри) або заднім (транскон’юнктивально). У важких випадках для ослаблення значної сили фіброзованого м’яза-ретрактора потрібне використання спейсерів, частіше це хрящ власної вушної раковини.

Для пластичних операцій повіка ми застосовуємо радіоніж, що дозволяє провести операцію практично безкровно та максимально скоротити період відновлення після операції.

Клініка АЙЛАЗ спеціалізується в питаннях хірургії ендокринної офтальмопатії. Наш фахівець Баринова Ганна Олександрівна в повному обсязі володіє всіма сучасними методами хірургії. У клініці у наших пацієнтів є можливість отримати консультацію суміжних спеціалістів – щелепно-лицьового хірурга, ендокринолога, ендокринного хірурга, променевого терапевта. Це дає максимально високі шанси на одужання з хорошим косметичним результатом.

Відповіді на найбільш поширені питання з лікування ендокринної орбітопатії
Хто виконує хірургічне лікування ендокринної орбітопатії
Баринова Ганна Олександрівна

Лікар-офтальмолог

 • офтальмолог, дитячий офтальмолог вищої категорії;
 • кандидат медичних наук;
 • стаж роботи по офтальмології – 19 років.

Спеціалізація: реконструктивно-пластична офтальмохірургія у дорослих і дітей, эстетична блефаропластика.

Золотий грузик: офтальмологічне лікування паралічу лицьового нерву в центрі АЙЛАЗ
Золотий грузик: офтальмологічне лікування паралічу лицьового нерву в центрі АЙЛАЗ

При паралічі лицьового нерву уражається орбікулярний м’яз ока. Саме він відповідає за правильне функціонування, а точніше, за закриття нашого очного яблука. При його ураженні ми бачимо лагофтальм. Лагофта́льм – офтальмологічне захворювання, неможливість повного закриття повік при паралічі лицьового нерву, вродженої короткості повік або їх рубцевому вивороті.

Це неповне змикання очної щілини та часте моргання є не тільки небезпечною патологією, але являють собою соціальний дискомфорт, несуть невпевненість і неприємні відчуття для пацієнта. Симптоми даного захворювання не припиняються навіть під час сну. Вночі людина все так само засинає з дефектом моргання, що загрожує підсиханням очей і викликає проблеми з рогівкою на тлі сухого ока, її помутніння та інших небажаних наслідків.

Золотий грузик підшивається для того, щоб обважнити повіку та створити певну гравітаційну вагу. Під вагою цього грузика моргательна функція повіки відновлюється. Це повертає оку нормальне функціонування, зволожує рогівку, запобігає іншим захворюванням і надає пацієнтові соціальний комфорт, впевненість в спілкуванні з іншими людьми, сприяє зміні його стилю життя.

Операція проводиться за 20 хвилин, з абсолютною якістю контролю анестезіолога, який використовує місцеву анестезію. Оснащена операційна та ламінарні потоки повітря дозволяють зберігати максимально існуючу на сьогодні стерильність протягом усього хірургічного втручання. До операції проводиться кілька консультацій, а також, в залежності від складності клінічного випадку, призначаються очні краплі.

У підсумку такий вид офтальмологічної пластики є абсолютно безпечним, безболісним і таким, що швидко показує результат. Ми готові розвивати своїх фахівців і можливості клініки АЙЛАЗ для того, щоб перевести офтальмологію в Україні на новий рівень, надавши пацієнтам шлях для отримання якісного лікування в нашій країні та за цінами, що є доступнішими, ніж у закордонних центрах.

Пацієнти, яким дана процедура вже була виконана, задоволені своїм результатом і вже діляться першими враженнями про радикальні зміни в своєму житті. Раді брати участь в ваших перемогах, і – тільки вперед!Радіоніж
Радіоніж

Радіоніж, або радіохвильова хірургія – це безкровне розсічення тканин під час операції.

Суть роботи радіоножу полягає в розрізі тканин за допомогою радіохвиль високої частоти (3,8-4,0 МГц). Така висока генеруюча частота хвиль дозволяє викликати випаровування рідини всередині клітин. Фактично, випаровуються клітини, а навколишні тканини залишаються неушкодженими.

Завдяки такій спрямованій дії радіоножу травматизації оточуючих тканин практично не відбувається. І, що дуже важливо, при операції на м’яких тканинах при перетині судин вони практично моментально коагулюються і кровотечі не відбувається.

Які переваги використання радіоножу під час пластичних операцій:

 • операція безкровна;
 • мінімальна травма навколишніх тканин – мінімальна реакція в післяопераційному періоді – менше набряк, біль, тривалість загоєння;
 • операція йде швидше, тому що при відсутності крові хірург краще бачить поле операції.

Все це веде до кращого косметичного результату!

Подивіться роботу радіоножу:

Відгуки пацієнтів Залишити відгук

Вадим, 02.09.2020 10:37

Розкрити

Устранили птоз верхних век обоих глаз. Большая благодарность Бариновой Анне Александровне, можно сказать ,лучший специалист в Украине по пластике век. У меня и у моей дочки, был врождённый птоз верхних век. За время своей жизни делали операции в разных клиниках. Но все было ,мягко говоря не совсем удачно. Даже обратившись с дочкой (8 лет) в одесскую клинику Филатова, нас не спешили оперировать, а советовали приезжать через пару лет. Как то случайно в интернете нашли информацию о том что в клинике Айлаз ,есть опытный доктор по пластике век, тем более с опытом детских операций. Поэтому результатом мы очень довольны. Пишем этот отзыв понимая что много людей в Украине , с такой же проблемой как была у нас, поэтому хотелось помочь своим советом, как если бы нам подсказали в свое время.

Оксана, 17.07.2020 15:41

Розкрити

Мою дочку Курман Марту оперували на заворот нижньої повіки. Я результатом дуже задоволена. Все пройшло на вищому рівні. Персонал в клініці привітний, все чітко і доступно пояснюють. В клініці відчувається досвід лікарів і високий професіоналізм. Особливу подяку хочу висловити АННІ ОЛЕКСАНДРІВНІ БАРІНОВІЙ - це професіонал своєї справи, лікар від Бога. Дуже добре, що у нас є Лікарі, яким не страшно довірити найдорожче - здоров’я своїх дітей. Бажаю Вам і усім працівникам клініки, щоб життя дарувало щасливі моменти Вам і вашим родинам. Успіхів у вашій нелегкій та дуже важливій справі!

Анна, 12.01.2020 11:20

Розкрити

Сделала блефаропластику верхних век в клинике Айлаз у доктора Бариновой Анны Александровны 20 ноября. Все скорее выглядело как процедура, чем как операция: без боли, без крови, без единого дискомфорта. Нужно просто на неделю запастись терпением и не обращать внимание на пластыри на верхних веках, которые не заметны под обычными очками с прозрачными стёклами и не выбивают вас из обычного ритма жизни. Ровно через неделю - конец и этому незначительному дискомфорту, результат уже виден! Через месяц я совсем забыла о пройденной процедуре, привыкла к новому образу, который натурален, на более свеж и молод. Появилась уверенность в себе и в привлекательности своих глаз))). Спасибо большое за высокий профессионализм и уровень обслуживания, за приветливый персонал и комфортные условия. Настоятельно рекомендую!!!

Записатися на прийом
Загальна інформація
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом