044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01

Лазерна корекція зору або м'які лінзи – що ми обираємо

14.01.2019

В епоху інформаційних і цифрових технологій практично не залишилося людей з ідеальним зором. Ноутбуки та смартфони зробили нас залежними від екранів, і тим самим погіршили наш зір. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у всьому світі зараз налічується близько 253 мільйонів чоловік, які страждають від порушень зору, з них 124 мільйонів людей мають короткозорість або далекозорість.

Сучасні технології пропонують нам великий вибір вирішення питання корекції короткозорості. Це окуляри, контактні лінзи, лазерна корекція зору.

Якщо прямо зараз ви перебуваєте перед вибором, значить, вам просто необхідно дізнатися всі плюси та мінуси контактної і лазерної корекції.

Види контактних лінз та їх особливості

Уявімо, що ви вже прийняли одне з головних рішень у своєму житті та готові до корекції свого зору за допомогою контактних лінз. Якщо це так, тоді вам потрібно знати, що лінзи виготовляються з різних матеріалів.

Глобально лінзи діляться на жорсткі та м'які.

Більш популярні м'які лінзи (вони дуже комфортні та термін звикання до них значно менший), хоча останнім часом і жорсткі привертають увагу лікарів і пацієнтів.

М'які контактні лінзи відрізняються своєю еластичністю. У тому, що вони зручні – немає ніяких сумнівів. Особливо для людей із високим ступенем короткозорості або різною оптичною силою очей (в цьому випадку окуляри погано переносяться).

За лінзами треба доглядати, їх треба вчасно міняти, вони можуть накопичувати на своїй поверхні білкові та сольові відкладення, бактерії. Найбільш зручні сучасні одноденні лінзи, що ви одягаєте вранці та викидаєте ввечері. При користуванні такими лінзами вам не треба витрачати час на їх очищення, мати додаткові аксесуари – контейнери, спеціальні розчини для зберігання. М'які лінзи, не дивлячись на їх сучасні високотехнологічні матеріали, частково затримують кисень і викликають сухість очей. Тому не для всіх людей вони можуть бути комфортні.

Сучасні жорсткі лінзи менш комфортні в період звикання до них, проте, вони не викликають сухості очей і мають менші ризики інфікування.

Зараз в Україні з'явилися спеціальні жорсткі лінзи – склеральні. Ці лінзи підійдуть для тих людей, у яких в результаті різних захворювань ока відбулася зміна форми рогівки і ніякі інші види корекції не допомагають. Такі лінзи вперше з'явилися в клініці АЙЛАЗ ще в 2007 році та сьогодні допомагають знайти зір багатьом людям!

Якщо у вас є бажання здивувати ваших близьких і змінити колір ваших очей – це теж можливо. Косметичні лінзи можуть змінити колір очей і приховати деякі дефекти поверхні ока.

Підіб'ємо підсумки: переваги та недоліки контактної корекції зору

Переваг у контактних лінз вистачає.

  • Зір в лінзах більш природній, ніж, наприклад, в окулярах. Це перший плюс.
  • Другий полягає в тому, що контактні лінзи рухаються разом з очима, не викликаючи викривлення.
  • Крім того, контактні лінзи не обмежують бічний зір.
  • Ще один безперечний плюс контактних лінз в тому, що негативно на вашій зовнішності вони ніяк не відбиваються. Скоріше,навпаки. За допомогою тих же відтінків лінз ви можете змінювати колір своїх очей.

Мінуси у контактних лінз теж є:

  • по-перше, вони стикаються з рогівкою ока, можуть травмувати таінфікувати її при порушенні гігієни користування і зберігання;
  • по-друге, користування лінз ускладнює доступ кисню до рогівки, а, отже, обмежує її повноцінне дихання;
  • по-третє, тривале користування лінзами викликає сухість очей.

Це хороші приводи подумати про альтернативу!

Міфи, переваги та недоліки лазерної корекції зору

Лазерну корекцію зору називають сьогодні одним з найбільш популярних і ефективних методів корекції. Вона може вилікувати короткозорість, далекозорість, астигматизм.

Лазерна корекція відносно молода. Вперше вона була виконана в 1986 році. Тому з нею поки ще пов'язано багато міфів і упереджень:

  • по-перше, є думка, що лазерна корекція є болісною процедурою. За словами лікарів, це не зовсім так. Операція проводиться під місцевою крапельної анестезією і є практично безболісною. У більшості випадків, ми відчуваємо страх перед невідомою майбутньою процедурою;
  • ще один міф пов'язаний з тим, що лазерну корекцію зору небажано робити до пологів. Лікарі повністю його заперечують та роблять акцент на тому, що не було проведено жодного клінічного дослідження, за результатами якого можна було б говорити, що вагітність і пологи якось впливають на підсумковий результат корекції. Звичайно, з огляду на етичні моменти іпевні зміни гормонального фону, в період вагітності та годування дитини грудьми операцію робити не варто;
  • найстрашніший міф пов'язаний із тим, що після лазерної корекції зору можна осліпнути. Це не так. Лазерна корекція зору вважається найбезпечнішою операцією в офтальмології танавіть офіційно дозволена на обох очах одночасно в силу її високої передбачуваності й керованості. Американські вчені порахували, що ризик потрапити в ДТП вище ризику ускладнень під час операції лазерної корекції, тому пропонують пацієнтам не звертатись повторно для операції другого ока.

І, тим не менш, не дивлячись на високу технологічність і безпеку, у лазерної корекції є і недоліки.

Тому, наважуючись на лазерну корекцію, слід зважити для себе всі «за» і «проти».

Почнемо з плюсів:

  • перший і найголовніший плюс лазерної корекції зору полягає в дивовижній можливості за лічені хвилини поліпшити свій зір і назавжди позбутися окулярів і лінз. Повна свобода від корекції на все життя!
  • операція – найшвидша в усій офтальмології та безболісна. Вже під час виходу з клініки, ви будете бачити добре!
  • обмеження після операції мінімальні – вас зауважать остерігатися інфекції очей і травми, а значить, обмежити відвідування басейну, фітнес-клубу, місць з підвищеною наявністю диму. Уже через місяць ці обмеження знімаються. Ви повністю вільні та отримуєте безмежне задоволення від прекрасного зору.

Багато людей після лазерної корекції кажуть, що і не підозрювали про ті незручності, що надавав нечіткий зір і необхідність носити окуляри.

Що ж слід згадати з мінусів:

  • у лазерної корекції зору є вікові обмеження. У дитячому та підлітковому віці ви не зможете її провести. Лазерна корекція доступна тим, кому вже виповнилося 18 років;
  • лазерна корекція може бути виконана, тільки якщо ваші очі здорові, ані запалення поверхні ока, ані захворювань сітківки немає;
  • лазерна корекція не вирішує питання корекції зору для близу після 45 років, тобто не зможе вас позбавити від вікової далекозорості;
  • на відміну від лінз і окулярів, результат лазерної корекції зору залишається з вами назавжди.

В цьому її і плюс і мінус. І саме тому, зважившись на лазерну корекцію, оберіть спеціалізований офтальмологічний центр, що має достатній досвід роботи і нову техніку, заздалегідь складіть питання, які ви б хотіли обговорити з лікарем. Обговоріть всі деталі майбутньої операції, і тільки після цього приймайте рішення.

У будь-якому випадку, варіанти корекції зору є. Вам залишається тільки вибрати. Зважте всі «за» і «проти», проконсультуйтеся з досвідченими фахівцями і прийміть вірне для себе рішення.