044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Оптичні лінзи

Лінзи можуть бути як мінеральними (скляними), так і органічними (пластиковими).

Скляні (мінеральні) лінзи мають більш низьку ціну і стійкі до появи подряпин. Однак скляні більш травмонебезпечні та можуть серйозно травмувати око в разі їх пошкодження.

Найбільш сучасними з точки зору технологій, легкими, безпечними та комфортними можна вважати пластикові лінзи для окулярів.

Їх переваги:

  • легше очкових лінз з мінерального скла;
  • більш стійкі до ударних навантажень;
  • можуть бути пофарбовані в будь-який колір і відтінок;
  • поглинають ультрафіолетове світло, захищаючи очі від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

В «АЙЛАЗ-Оптиці» ми пропонуємо лінзи від кращих світових виробників: Seiko, Hoya, Essilor, R+H і Dagas.

Для поліпшення властивостей органічних лінз на їх поверхню наносять спеціальні покриття. Залежно від виконуваних ними функцій покриття підрозділяються на наступні види:

  • такі, що зміцнюють;
  • такі, що просвітлюють;
  • такі, що відштовхують воду та бруд.

Покриття, що зміцнюють

Оптичні пластмаси, з яких виготовляють органічні лінзи, набагато м’якші за мінеральне скло. Тому на поверхні органічних лінз без покриття, що зміцнює, легко утворюються подряпини, через які органічні лінзи швидко втрачають свої оптичні властивості.

В даний час покрияття, що зміцнюють, частіше застосовуються як складова частина багатофункціонального покриття лінз у вигляді окремого шару.

Покриття, що просвітлюють

Віддзеркалення світла на межі лінза-повітря не тільки зменшує кількість світла, що сягнуло очей, але і призводить до появи помилкових зображень і гало навколо яскравих джерел світла. Все це в цілому знижує контраст зображення і погіршує зоровий комфорт. Крім того, відблиски на поверхні лінз заважають співрозмовнику бачити очі людини за лінзами, погіршують зовнішній вигляд користувача окулярами. Для ефективного зменшення відбиття світла в усьому видимому діапазоні світла застосовуються багатошарові покриття, що просвітлюють (з числом шарів від 3 до 7 і більше). Завдяки таким покриттям, що просвітлюють, відбиття світла від лінзи може бути зменшено до 1% і нижче.

Залишкові відображення світла від поверхні лінзи з покриттям (залишковий рефлекс) залежить від кількості та якості шарів і має для кожного фірмового покриття свій характерний колір. Високоякісні покриття, що просвітлюють, мають слабкий залишковий рефлекс нейтральних тонів. 

Завдяки нанесенню на лінзу покрияття, що просвітлює, до очей надходить більше світла, що сприяє підвищенню чіткості, підвищується контраст зображення, поліпшується зоровий комфорт.

Покриття, що відштовхують воду та бруд

ochki-08_01

Ці покриття перешкоджають прилипанню бруду до поверхні лінзи, краплі води просто скочуються з поверхні, а не висихають, залишаючи бруд. Гідрофобні властивості поверхня набуває в результаті нанесення надтонкого шару спеціальних речовин, що не впливає на ефект просвітлення. Лінзи з гідрофобними покриттями не тільки більш стійкі до забруднення, але і легше очищаються від води і бруду.

 

Багатофункціональні покриття

ochki-06_01

Багатофункціональними покриттями називають покриття, що володіють усіма розглянутими вище властивостями. Тобто вони захищають лінзу від подряпин, зменшують відбиття світла від поверхні лінзи та надають їй властивості відштовхувати воду та бруд.

Останні новинки в цій галузі пов’язані з наданням верхньому шару властивості зменшувати електростатичний заряд поверхні. В результаті цього до лінзи менше притягуються частинки, що забруднюють. 

Останні розробки в області оптичних властивостей лінз – асферичні лінзи.

ochki-11_01

Асферичні лінзи більш тонкі, легкі, плоскі, що дозволяє ставити їх в витончені оправи. Важливо й те, що розміри очей при носінні таких лінз не спотворюються при погляді з боку. Такі лінзи особливо підійдуть тим, у кого висока діоптрійність окулярів.

Лінзи асферичного дизайну мають і ряд інших переваг:

  • покращують якість зору в периферійній зоні лінз;
  • забезпечують більш природне зображення предметів, що спостерігаються;
  • мають більш широке поле чіткого зору;
  • забезпечують більш привабливий вигляд готових окулярів.

Зробити зір більш комфортним в літню пору допоможуть тоновані, фотохромні та поляризаційні лінзи. Вони надійно захищають сітківку очей від надмірної дії ультрафіолетового випромінювання.

Тоновані лінзи виконують цілий ряд функцій: легкі тонування надають зору комфортність у звичайних умовах; сонцезахисні лінзи підсилюють контрастність і захищають від дратівливих відблисків і небезпечних УФ-променів. 

Існує також градієнтне фарбування лінзи. Це привабливе поєднання дизайну та функціональності. В цьому випадку лінза є найбільш темною у верхній частині, там, де її пронизують яскраві сонячні промені.

ochki-04_02

Фотохромні лінзи для окулярів здатні одночасно коригувати зір і, коли це необхідно, захищати очі від ультрафіолету. Часто такі лінзи називають також «хамелеонами».

Можливості фотохромної оптики:

 

  • одна і та ж пара окулярів може використовуватися і в приміщенні, і на сонці;
  • надійно захищають від яскравого сонця та ультрафіолетового випромінювання;
  • бувають як мінеральними, так і органічними;
  • забезпечують захист від ультрафіолетового випромінювання при будь-якому рівні затемнення.

ochki-10_03

Фотохромні лінзи «ColorMatic Extra» і «ColorMatic Contrast» виробництва концерну «Rodenstock». Слід зазначити, що ці лінзи виробляються за технологією полімеризації в масі, яка забезпечує рівномірний розподіл органічного фотохромного пігменту по всьому об’єму очкової лінзи. Ось чому термін служби цих лінз значно більше, а фотохромні властивості зберігаються навіть при утворенні глибоких подряпин на поверхні.

 

Якісні сонцезахисні окуляри відрізають промені УФ-діапазону. Виробники окулярів часто вказують на спеціальній наклейці межу повного обрізання небезпечного випромінювання в нанометрах. Якщо межа повного поглинання УФ-випромінювань вище 350 нм, то цього цілком достатньо для ефективного запобігання очей.

ochki-05_04

Фільтри сонцезахисних окулярів розподіляються на категорії від 0 до 4-х. Призначення лінзи, що відповідає силі фільтра, може бути позначено на завушнику після символу «CE».

Чим вище категорія, тим лінзи темніші:

  • 0 – легкий фільтр зі слабким світлозахистом;
  • 1 і 2 – середній фільтр для європейських територій;
  • 3 – темний фільтр для тропіків, гір або відпочинку на воді;
  • 4 – дуже темний фільтр для екстремальних умов, наприклад для льодовиків.

 

Слід знати, що категорія «4» завжди означає, що в цих сонцезахисних окулярах не можна водити машину через занадто сильне затемнення.

ochki01_01

Вважається, що найкраще захищають очі від яскравого сонця лінзи коричневих і сірих відтінків. Однак, ви можете вибрати окуляри й інших кольорів. Наприклад: жовті лінзи покращують видимість в похмурі дні, збільшуючи контрастність шляхом фільтрування фонового синього не сфокусованого кольору. Такі окуляри можуть стати в нагоді мисливцям, льотчикам, тенісистам, а також автомобілістам в негоду, рано вранці або при тумані на дорогах.

Прогресивні лінзи – корекція вікової далекозорості 

Спеціальні прогресивні лінзи дозволяють бачити добре на будь-якій відстані людям, у яких з’явилася пресбіопія.

ochki-12_02

Це лінзи з плавним переходом оптичної сили для різних відстаней. У різних ситуаціях людина просто дивиться через різні зони. Прогресивні лінзи також можуть бути асферичними (витонченими), тонованими, з різними покриттями, органічними (пластиковими), мінеральними (скляними), фотохромними.

На сьогоднішній день прогресивні лінзи – метод корекції, що широко впроваджується.

 

Наші фахівці допоможуть вам вибрати саме ті лінзи, які будуть відповідати вашим вимогам та забезпечать максимальний комфорт.

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом