- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
- Головна »
- Про «АЙЛАЗ» »
- Новини, акції, події »
- Міопія: тиха епідемія, що зростає
- 02.05.2025 Фахівці медичного центру «АЙЛАЗ» поділилися досвідом на «Полтавських офтальмо...
- 21.04.2025 Живе спілкування та розвиток всередині команди: семінари у медичному центрі «...
- 18.04.2025 Навчання з підбору контактних лінз СРТ в «АЙЛАЗі»
- 16.04.2025 Нове професійне досягнення у команді медичного центру «АЙЛАЗ»
- 14.04.2025 Сила крок за кроком: історія відновлення Олексія, захисника України
Міопія: тиха епідемія, що зростає
Франція. Сьогодні близько 40% дорослих у Європі страждають на короткозорість. Експерти кажуть, що 2050 року ця цифра може досягти 60%. Інститут медичної освіти та профілактики (IEMP) розпочав загальнонаціональну кампанію щодо підвищення поінформованості про міопію – захворювання зору, про яке багато людей досі мало що знають.
Екрани гаджетів проти природного освітлення
«Міопія – це глобальна епідемія. Від неї страждають 2,5 мільярда людей у всьому світі. І якщо не буде вжито заходів, то у 2050 році їх кількість досягне 5 мільярдів», - попереджає Тьєррі Боур, доктор медицини, президент Національної спілки офтальмологів Франції (SNOF). У Франції 1950 року поширеність короткозорості становила 15%. У наші дні вона становить 40%. «У деяких частинах Азії 90% молодих людей є короткозорими», - каже він.
На прогресування міопії впливають кілька чинників. Є чинники навколишнього середовища – від використання різноманітних гаджетів і нестачі природного освітлення до тривалого навчання та роботи на близьких відстанях. Ці чинники поєднуються з генетичними: ймовірність міопії у дитини вдвічі вища, якщо в одного з батьків виявлена міопія, та у три-вісім разів вища, якщо вона є в обох батьків.
Крім того, міопія спричиняє підвищений ризик розвитку глаукоми, катаракти та відшарування сітківки. «Ми повинні діяти швидко, щоб зупинити цю епідемію. І ми можемо зробити це, використовуючи те, що в нас уже є в арсеналі: окуляри, контактні лінзи, краплі для очей», - зазначив Боур. – «Крім того, ми можемо сприяти профілактиці, зокрема заохочуючи людей збільшувати використання природного світла».
Відсутність знань
В опитуванні Ipsos, проведеному у квітні серед 3601 особи, 43% повідомили, що мають міопію. Однак кожен другий учасник опитування не зміг дати точного визначення цього стану. І більшість батьків не знали ознак, що вказують на міопію дитини, таких як надмірне кліпання, часті головні болі, напруження очей і дрібний почерк. Опитування Ipsos також показало відсутність знань про чинники ризику розвитку міопії, таких як щоденне проведення великої кількості часу за читанням і недостатній вплив сонячного світла. Багато хто також не знав, що спадковість відіграє важливу роль.
Тільки 23% респондентів знали, що чим більше часу дитина проводить на свіжому повітрі, тим менша ймовірність розвитку в неї міопії. В результаті вони не знали, що для запобігання міопії необхідно забезпечити достатнє освітлення, коли дитина займається біля екранів гаджетів, обмежити час, що проводиться поблизу, та проводити на свіжому повітрі не менше 1 години на день. За даними дослідження, діти віком від 3 до 6 років проводять перед екранами 3,5 години на день. Для підлітків 11-13 років це трохи менше ніж 7 годин, а для підлітків 13-17 років – 7½ години.
Щодо скринінгу, то тут дійсно є можливості для покращення. Третина опитаних не знали про важливість обстеження дітей з міопією у ранньому віці, хоча дві третини опитаних знали, що дітям рекомендується відвідувати офтальмолога до вступу у перший клас.
Опитування також показало, що громадськість все ще недостатньо поінформована про ризик ускладнень міопії. Вісім із десяти опитаних не знали, що чим раніше починається міопія, тим швидше вона прогресує; вони також не знали, що вона може призвести до ускладнень, включаючи сліпоту. І ця нестача знань проявляється серед людей, які самі страждають міопією: лише третина з них отримали інформацію про ризики, пов’язані з її прогресуванням. Нарешті, 9 із 10 опитаних не знали, що рефракційна хірургія не може запобігти виникненню ускладнень, пов’язаних із міопією. Багато хто навіть не знав, що існують заходи, здатні уповільнити прогресування міопії: 61% вважають, що превентивних заходів дуже мало.
«Необхідно вжити різних заходів, щоб загальмувати розвиток дитячої міопії», - каже Домінік Бремонд-Гіньяк, доктор медицини, доктор філософії, завідувач відділенням офтальмології у дитячій університетській лікарні Necker-Enfants Malades у Парижі. – «По-перше, профілактичні заходи, такі як заборона використання дітьми гаджетів, заохочення прогулянок на свіжому повітрі, скорочення часу, що витрачається на роботу на близьких дистанціях, і встановлення раннього режиму сну. Існують також заходи, що можна вжити для уповільнення прогресування міопії, наприклад, використання лінз з розфокусуванням, що включають кілька сегментів, або м’яких контактних лінз з розфокусуванням. Навіть носіння жорстких газопроникних лінз Ortho-k на ніч. І одна крапля в день мікродозованого атропіну є дуже ефективною».
Національна освіта та скринінг
Аби підвищити поінформованість про це захворювання зору, IEMP нещодавно запустив у Франції кампанію з освіти та скринінгу міопії.
Бруно Ассулі, доктор медичних наук, директор IEMP, каже: «У нас чотири цілі – підвищити поінформованість про ризики, пов’язані з міопією, закликати до раннього скринінгу людей, що входять до групи ризику, спонукати людей з високою міопією регулярно проходити обстеження, а також залучити медичних працівників, офтальмологів і педіатрів до більш ефективної освіти пацієнтів, їх поінформованості з приводу міопії». Люди можуть отримати додаткову інформацію в Інтернеті. На сайті є симулятор міопії та анкета для батьків. Є спеціальний розділ для лікарів. Тут вони можуть знайти тематичні досьє та звіти про клінічні випадки.
Крім того, 21-25 листопада планується проведення 1-го щорічного Національного дня навчання та скринінгу міопії. Цей захід дасть можливість людям з усієї Франції дізнатися більше про міопію. Крім того, особи, які входять до групи ризику, зможуть пройти скринінг в одній із клінік-партнерів. «Ми просимо офтальмологів і педіатрів приєднатися до нас та взяти участь у цьому заході», - сказав Ассулі. – «Вони можуть зареєструватися на нашому сайті, а потім їх додадуть на карту із зазначенням клінік».
Офтальмологічна клініка «АЙЛАЗ» створила батьківську енциклопедію здорового зору у дітей, де ви зможете дізнатися про небезпеки короткозорості та можливості її профілактики.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.