- 09.09.2024 Звіт про проходження реабілітаційно-відновлювальних послуг бійця ЗСУ Олександ...
- 26.08.2024 Шкільний Рік – 2024: зір дитини як підготовка до навчання
- 23.08.2024 З Днем Незалежності, Україно!
- 19.08.2024 Звіт про проходження реабілітаційно-відновлювальних послуг бійця ЗСУ Андрія З...
- 12.08.2024 Звіт про надання реабілітаційно-відновлювальних послуг захиснику України Лемі...
Косоокість – не вирок. Важливо не втратити час
«Дитина з косоокістю – це серйозне випробування для сім’ї, яке вимагає від батьків і дитини величезного терпіння і організованості на багато років. Батьки, які зуміли вилікувати свою дитину від косоокості і повернути повноцінний зір, можуть собою щиро пишатися: вони зробили все можливе, що від них залежало, щоб їх дитина мала найбільше щастя здорової людини – гарний зір», – говорить лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук, директор офтальмологічної клініки АЙЛАЗ Оксана Авер’янова.
Проводячи «профілактичні» огляди, ми регулярно виявляємо косоокість, якої батьки не помічали, а діти – не лікувалися.
Косоокість у дітей дуже швидко призводить до порушення стереоскопічного просторового зору. Якщо вчасно не поставити діагноз і не почати правильне лікування, то людина назавжди втрачає здатність до бінокулярного зору. Крім того, за рахунок невикористання одного з очей зір того ока, яке частіше косить, поступово знижується. Тому косоокість потрібно лікувати дуже швидко, як тільки цей діагноз буде поставлено.
Причин косоокості багато, тому з кожним випадком слід працювати індивідуально. Є такі види косоокості, при яких досить окулярів і тренувань, є такі, при яких потрібно, насамперед, зробити операцію, а потім використовувати окуляри і проводити тренування.
Дуже поширена помилка і лікарів, і батьків – умисне відтягування часу операції. Батьки бояться оперувати маленьку дитину, і рішення «почекати, коли дитина підросте» їх дуже влаштовує. А проте, дитина безповоротно втрачає шанси отримати повноцінний зір. Можливості відновити і гостроту зору, і просторове сприйняття з кожним роком зменшуються.
– Дуже прикро, коли до нас приводять дітей, для яких через невиправдане очікування вже втрачені шанси повного відновлення зору, – каже Оксана Сергіївна. – Тим більше, що сучасні технології обстеження і хірургії дозволяють і поставити діагноз, і правильно вибрати тактику лікування.
Батьки повинні знати, що якщо лікар у районній поліклініці призначив лікування із застосуванням окулярів, а косоокість не минула, слід терміново вирішувати питання про те, щоб змінювати спосіб корекції або оперувати. Тільки косоокість, яка усувається а допомогою окулярів, можна лікувати терапевтично.
Усі інші види косоокості, які зберігаються після корекції, необхідно лікувати хірургічно, а тільки потім застосовувати окуляри.
– Не треба забувати і про те, що в деяких випадках косоокість у дитини може бути пов’язана з неврологічними проблемами. Тому часто необхідна допомога дитячого невропатолога. Дитяча неврологія – дуже складна галузь, тому ми в АЙЛАЗ віддаємо перевагу тим дитячим фахівцям, яким ми довіряємо і рівень яких знаємо.
Де в Україні лікувати косоокість?
– Звичайно, можна лікувати у нас в АЙЛАЗ. Це гучна заява, але вона обґрунтована, – упевнена лікар Авер’янова. – У нас є абсолютно всі методи як діагностики, так і лікування всіх видів косоокості. Ми можемо поставити діагноз, виявити причину, у нас є фахівці, які займаються цим питанням. Крім того, ми маємо у своєму розпорядженні усі можливі види лікування – від корекції окулярами до найскладнішої хірургії.
У нас повний замкнутий цикл. Ми спостерігаємо за пацієнтами в процесі лікування і точно знаємо, коли потрібно приймати рішення про операцію.
Чіткий алгоритм лікування, який відповідає світовим стандартам, дає впевненість у правильності тактики лікування, яке проводимо, тому ми отримуємо хороші результати.
У якому віці можна вважати, що вже спізнилися?
– Так формулювати питання не можна – ви взагалі не можете спізнитися. Якщо є косоокість, у будь-якому разі необхідно вживати заходів, але після 5-8 років усі питання вирішувати складніше.
Коли ж іти до лікаря?
– Дуже часто батьки приходять у клініку на прийом і кажуть: «Коли я несподівано для дитини покликав її, вона повернулася, подивилася на мене і мені здалося, ніби у неї косило око». Так ось, це найуважніші батьки. Саме на етапі, коли «мені здалося», слід терміново йти до офтальмолога.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.