044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01

Ендокринна орбитопатия, або хвороба Грейвса – що це таке?

23.12.2019

Ендокринна орбитопатия – ця аутоімунне ураження структур орбіти, що асоціюється з порушенням функції щитовидної залози. Першими симптомами захворювання можуть бути банальні набряки, почервоніння повік і кон’юнктиви, що часто діагностуються як алергічні. Пізніше приєднуються яскраві характерні симптоми, що допомагають встановити правильний діагноз.

Це випинання ока різної міри, важкі гіперемійовані повіки, косоокість з обмеженням рухливості очного яблука.

Які проблеми тягне за собою ендокринна офтальмопатія?

«Витріщені очі» змінюють зовнішність людини, часто з’являється двоїння через косоокість. Усе це позбавляє пацієнта нормального способу життя. Доводиться змінювати роботу, відмовлятися від хобі, вести самітницький спосіб життя та самостійно справлятися зі своїми психологічними комплексами. Такий патологічний стан істотно знижує якість життя та важко піддається лікуванню.

Як лікувати ендокринну орбітопатію?

У гострій фазі лікування консервативне. Підбір препаратів залежить від вираженості очних симптомів. При середньому та великому ступені важкості, в першу чергу, призначаються гормони у високих дозах. При їх недостатній ефективності приєднується дистанційне опромінення орбіти, системне введення цитостатиків, видалення щитовидної залози.

Пацієнтам слід знати: чим раніше розпочато лікування в гострій фазі, тим більше у пацієнта шансів зберегти повноцінний зір і повернутися до колишньої зовнішності!

Через 1-2 роки настає хронічна фаза ендокринної орбітопатії. До цього часу починаються безповоротні фіброзні зміни в тканинах орбіти та окорухових м’язах, і тільки хірургічне лікування може поліпшити ситуацію.

У клініці «АЙЛАЗ» організований центр ендокринної орбітопатії, де в одних стінах працюють ендокринолог, офтальмолог, а також ендокринний і пластичний хірурги. Така спадкоємність дозволяє оперативно намітити план лікування та ефективно його здійснити.

Як проводиться хірургічне лікування ендокринної орбитопатии та в чому його особливість?

Головна особливість лікування в тому, що це – вузькоспеціалізований напрям окулопластики. Хірургові необхідно володіти особливими хірургічними прийомами та навичками. Операції часто проводяться у декілька етапів – це залежить від вираженості симптомів.

  • 1 етап – декомпресія орбіти

Вона може бути кістковою або жировою, при цьому або дозовано зменшується кількість жирової клітковини в орбіті, або розширюється простір усередині неї. Робиться це для того, щоб навантажити око на своє звичне місце.

  • 2 етап – усунення косоокості

Косоокість виникає через потовщення та фіброз певних окорухових м’язів. Тому головне завдання хірурга – правильно спланувати тактику, адже втрата бінокулярного зору настільки тяжка для пацієнтів з ендокринною орбітопатієй, що саме цей етап хірургії вони зараховують до життєво важливих.

  • 3 етап – пластика повік

На завершуючому етапі реконструктивної хірургії здійснюється усунення ретракції повік і видалення надлишків перерозтягнутої шкіри. Слід пам’ятати, що навіть добре відома блефаропластика з видалення зайвої шкіри та жиру в даному випадку має свою специфіку. Неправильна техніка може ще більше підкреслити очі, що виступають вперед.

У цьому відео ми хотіли продемонструвати кожному пацієнтові переваги хірургії в офтальмологічному центрі «АЙЛАЗ», адже ми володіємо усією технікою пластики повік і вміємо правильно вибрати необхідний вид операції, щоб досягти найкращих косметичних результатів.

На базі медичних центрів «АЙЛАЗ» і «СІТІ ДОКТОР» пацієнти можуть пройти повний курс лікування в гострій стадії та отримати висококваліфіковану хірургічну допомогу згідно з останніми досягненнями окулопластики. Усі етапи операцій проводяться з використанням сучасної безкровної та щадної радіохвильової хірургії. Наш фахівець і автор матеріалу Баринова Ганна Олександрівна має сертифікати міжнародного зразка про проходження кадавер-курсів і дипломи спеціалізованих конференцій з ендокринної орбітопатії. Ми допоможемо вам повернутися в звичну сферу діяльності. Ви забудете про минулі проблеми та позбавитеся від пильної уваги оточення!