- 29.11.2023 Допомагаємо реабілітації бійця ЗСУ Тараса
- 27.11.2023 Клініка «АЙЛАЗ» взяла участь у конференції Ophthalmic HUB 2023
- 24.11.2023 Як зменшити ризик розвитку діабетичної ретинопатії
- 15.11.2023 Ознаки та симптоми діабетичного макулярного набряку
- 26.10.2023 Подяка від військової частини для клініки «АЙЛАЗ»
Запитували? Відповідаємо: що потрібно знати діабетикам про зір
У хворих цукровим діабетом, які стикаються з проблемами із зором, часто виникає безліч питань з приводу того, що ж робити у тій чи іншій ситуації. Ми зібрали найпоширеніші з них і спробували якнайповніше відповісти.
Чи правда, що чорниця позитивно впливає на зір при діабеті?
Звичайно, чорниця не лікує від хвороб очей, хоча вона справді має чимало корисних мікроелементів. По-перше, у ній міститься велика кількість вітамінів А, С і Е, які є потужними антиоксидантами. Крім того, у ягодах чорниці містяться пектин і вітамін Р, тобто біофлавоноїди. Серед безлічі аспектів позитивного впливу флавоноїдів на організм – здатність нормалізувати рівень глюкози в крові, що дуже важливо для хворих діабетом. А ще чорницю можна назвати ягодою, яка допомагає зберегти вічну молодість, – уже інша група антиоксидантів відповідає за цю функцію.
Незважаючи на всі переваги чорниці, вона все таки не може бути ліками від діабету чи поганого зору, але її цілком можна застосовувати/споживати як смачну і корисну допоміжну «пігулку».
Що стосується зв’язку рівня цукру в крові і поганого зору, то лікування, безумовно, має бути комплексним. Звичайно, насамперед необхідно лікувати діабет – саме він спричиняє захворювання очей, або діабетичну ретинопатію. Тому контроль вмісту глюкози і підтримання рівня цукру на належному рівні – найкраща профілактика ретинопатії.
Чи потрібно хворим діабетом змінювати окуляри в періоди погіршення стану?
Для тих, хто страждає діабетом, характерні «стрибки зору», коли змінюються дози чи режим прийому інсуліну. І саме в такі моменти в пацієнтів посилюються проблеми із зором, коли хочеться «навести різкість» за допомогою сильніших окулярів. Але тут важливо розуміти, що точно визначити якість зору можна тільки під час стабілізації рівня глюкози в крові. Якщо зір різко падає, спочатку варто перевірити цукор, а потім уже записатися на комплексне обстеження в спеціалізовану офтальмологічну клініку.
Чи можна пацієнту з діабетом замість окулярів користуватися м’якими контактними лінзами (МКЛ)?
Узагалі-то, можна, але варто враховувати деякі нюанси. Рогівка діабетика дуже чутлива — вона більш хворобливо болісно реагує на будь-які вірусні захворювання чи механічні подразливі чинники. Чітке дотримання строків заміни лінз, зберігання в розчині у спеціальних контейнерах — запорука здоров’я ваших очей. Також носити МКЛ можна не довше 6-8 годин, використовуючи зволожувальні краплі без консервантів. І бажано деколи чергувати МКЛ та окуляри.
Чи можна робити лазерну корекцію при цукровому діабеті?
Цукровий діабет є відносним протипоказанням до лазерної корекції. Краще не проводити втручань на рогівці, оскільки при діабеті активність загоєння т а імунітет знижені. Якщо прийнято рішення робити лазерну корекцію, пацієнтові необхідна більш пильна увага лікаря після корекції до повного відновлення цілісності рогівки.
Чи безпечна операція з видалення катаракти за наявності цукрового діабету?
Найважливіше, що слід ураховувати в такому випадку, — це те, що вилікувати катаракту можна тільки за допомогою хірургічного втручання. При цукровому діабеті оперувати катаракту треба. Причому не варто затягувати, адже наявність катаракти не дає можливості контролювати сітківку.
Саме порушення в сітківці призводять при діабеті до серйозних порушень зору. Тому що раніше ми їх виявимо, то кращий прогноз лікування.
До операції з приводу катаракти при діабеті необхідно ретельно підготуватися.
При цьому варто взяти до уваги такі чинники:
- рівень глюкози в крові має бути максимально нормалізовано,
- артеріальний тиск має бути також оптимізовано,
- необхідно спланувати свій час так, щоб у післяопераційний період мати можливість суворо дотримуватися режиму закапування крапель.
Чи у всіх людей, які страдають діабетом, розвиваються ускладнення із зором?
Відомо, що люди з 8-10-річним стажем діабету відчувають погіршення зору. У цей період часу, як правило, і з’являються ускладнення з боку сітківки. Тому прийнято всім пацієнтам зі стажем діабету понад 5 років один раз на рік проходити обстеження в окуліста.
Пам’ятайте, що контроль цукру й артеріального тиску, активний спосіб життя, контроль ваги тіла, відмова від куріння і суворе дотримання дієти продовжать здоров’я ваших очей.
Офтальмологічна клініка вищої категорії АЙЛАЗ спеціалізується з питань лікування сітківки при діабеті. Клініка має у своєму розпорядженні все необхідне обладнання для діагностики та володіє всіма сучасними видами лікування. Ми знаємо, як вам допомогти!
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.