- Про клініку
-
Методи лікування
Лазерна корекція Хірургія катаракти Нічні лінзи Парагон (ортокератологія) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Хірургія дакріоциститу Пластична офтальмохірургія Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика Гігієна вій Діагностика зору
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
- Головна »
- Про клініку »
- Новини, акції, події »
- Синдром сухого ока: що це таке і як з цим боротися
- 25.02.2021 Тиждень боротьби з глаукомою: збережемо здоров'я очей!
- 12.02.2021 Співробітники «АЙЛАЗу» теж роблять собі лазерну корекцію. Історія з життя
- 01.02.2021 Через забруднення повітря можна втратити зір
- 27.01.2021 Ортокератологія та синдром сухого ока
- 18.01.2021 Вода та контактні лінзи
Синдром сухого ока: що це таке і як з цим боротися
В еру високих технологій нас усюди оточують монітори: комп’ютера, планшета, ноутбука, мобільного телефону. Разом з благами цивілізації вони завдають і шкоди нашому здоров’ю, зокрема, викликають синдром сухого ока. При цьому кількість людей з такою недугою невпинно зростає. Що це за синдром, як визначити його симптоми і коли починати лікування, розповідає Оксана Авер’янова, директор клініки АЙЛАЗ.
Як він виникає
«Коли ми на чомусь концентруємося, то не моргаємо. Ця властивість дісталася нам від предків. В умовах дикої природи одне кліпання, яке відбувається за частку секунди, могло коштувати первісній людині життя. Це стосувалося і тих, хто полював, і тих, на кого полювали. А сучасні жителі мегаполісів, як правило, довго «полюють» на інформацію на екранах моніторів, непомітно для себе перестаючи кліпати або ж кліпаючи, але не повністю», – пояснює Оксана Сергіївна.
Для чого необхідний процес кліпання? Щоб плівка зі сліз на поверхні ока постійно оновлювалася. Якщо людина перестає кліпати і повіки довго залишаються нерухомими, плівка зі сліз уже не так рівномірно зволожує око, і ситуація може поступово перейти в хронічну форму. Крім того, при кліпанні очна залоза виділяє спеціальну змазку, яка є, по суті, плівкою сльози і не дає їй швидко випаровуватися. Якщо ж довго дивитися, не кліпаючи, структура сльози, як і її розподіл на поверхні ока, порушується, і очі зволожуються недостатньо.
«Зловживання гаджетами, висушене кондиціонером повітря, тютюновий дим і постійний смог провокують виникнення синдрому сухого ока. Для профілактики розвитку синдрому досить хоча б кожні півгодини щільно заплющувати очі. А при інтенсивній, напруженій роботі, що вимагає високої концентрації уваги, потрібно намагатися робити це регулярно».
Про важливість гігієни очей
«Одним із чинників, який також провокує розвиток синдрому сухого ока, можна назвати елементарну відсутність гігієни очей», — продовжує Оксана Сергіївна.
«Адже зараз ніхто не сумнівається, що зуби треба чистити. Але при цьому також потрібно пам’ятати про гігієну очей. Адже це і вії, і очні залози, і дуже багато маленьких органел, які відповідають за нормальну життєдіяльність очей та за якість зору загалом. Для підтримання гігієни очей не потрібно жодних спеціальних препаратів і процедур. Досить робити теплі компреси під час умивання. Звичайні ватні диски потрібно змочувати теплою водою або настоєм ромашки і прикладати до очей вранці й увечері. Це добре розширює протоки залоз і не дає застоюватися жировому секрету ока. Такі прості процедури допоможуть вам уникнути поширеної сьогодні важкості повік».
Лікар також підкреслює, що, як це не парадоксально звучить, для профілактики синдрому сухого ока важливо дотримуватися правильного раціону харчування. Так, вітаміни А і Е, а також омега-3 жирні кислоти добре структурують сльозу. Корисні дієтичні сорти м’яса, яйця, гречка, бобові. Хоча, звичайно, повноцінне лікування може призначити тільки лікар.
Визначити наявність синдрому сухого ока допоможе он-лайн-анкета
«Якщо говорити про початкову самодіагностику, то, насамперед, людину повинно насторожити почервоніння очей, подразнення, відчуття піску в очах. Може також виникати раптова сльозотеча, навіть якщо немає яскравого світла. А під палючим сонцем ці симптоми посилюються. Також сльозотеча може виникати під час тривалого читання
Проблема в тому, що при синдромі сухого ока сльозотеча з’являється далеко не зразу, а вже коли запрацювали захисні функції ока, тобто в активній фазі захворювання».
Позбутися синдрому сухого не завжди просто. І хоча на ринку є величезна кількість офтальмологічних крапель, кожен із засобів спрямований на лікування різних причин появи синдрому сухого ока. Отже, краплі можна купувати, тільки визначивши причину виникнення синдрому. А встановити її може лише кваліфікований фахівець.
До речі, на сайті клініки АЙЛАЗ розміщено розроблену профільними лікарями анкету, за результатами заповнення якої можна самостійно визначити, чи є у вас ця недуга.
В анкеті є, наприклад, такі питання, як наявність або відсутність сльозотечі при водінні автомобіля в нічний час. Або наскільки важко читати книгу перед сном, навіть якщо вона цікава. Здавалося б, із синдромом сухого ока це не пов’язано, але насправді якраз це і може бути його симптомом.
«Анкета-самооцінка синдрому сухого ока показує в системі балів результат і в кожному випадку дає конкретні рекомендації. Лікар, у свою чергу, роз’яснює, коли краще почати лікування краплями, а в якій ситуації вже варто звертатися до лікаря. Але те, що звертатися треба, не викликає жодних сумнівів – це ж ваше здоров’я! Тим більше, здоров’я такого важливого органу зору, як око», – підсумувала Оксана Сергіївна.
Першоджерело: rbc.ua
Вадим, 24.03.2020 14:36:00
Устранили птоз верхних век обоих глаз. Большая благодарность Бариновой Анне Александровне, можно сказать ,лучший специалист в Украине по пластике век. У меня и у моей дочки, был врождённый птоз верхних век. За время своей жизни делали операции в разных клиниках. Но все было ,мягко говоря не совсем удачно. Даже обратившись с дочкой (8 лет) в одесскую клинику Филатова, нас не спешили оперировать, а советовали приезжать через пару лет. Как то случайно в интернете нашли информацию о том что в клинике Айлаз ,есть опытный доктор по пластике век, тем более с опытом детских операций. Поэтому результатом мы очень довольны. Пишем этот отзыв понимая что много людей в Украине , с такой же проблемой как была у нас, поэтому хотелось помочь своим советом, как если бы нам подсказали в свое время. 0962079624 karapetianvadim@gmail.com