044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01

Чому болять очі

04.09.2019

Чи знайомий вам такий неприємний симптом, як біль в очах? Часом все минає самостійно. Інколи такі випадки є сигналом початку серйозного захворювання.

Причин, через які болять очі, безліч. Комп’ютери, тьмяне світло, смартфони, інші чинники – негативно позначаються на здоров’ї очей. Звичайно, існують хвороби, що не пов’язані з використанням гаджетів, однак пристрої негативно впливають на зір.

Найбільш поширена проблема сучасності – перевтома очей. Виникає  внаслідок довгої роботи за комп’ютером або планшетом. Очі сльозяться, червоніють і болять. Щоб уникнути дискомфорту, лікарі радять робити невеликі перерви кожну годину, а також  вправи для очей.

Біль в очах – ще не хвороба, можливо, один із симптомів. Наприклад, глаукоми, шо теж супроводжується хронічним і сильним болем одного або ж двох очей.

Неприємні відчуття в очах виникають при інфекційно-запальних захворюваннях, таких як кератит, кон’юнктивіт, іридоцикліт. До больових відчуттів додається почервоніння та сльозотеча. Щоб уникнути захворювання, медики радять не терти очі, мити руки, користуватися особистим рушником і декоративною косметикою.                                           

Мігрень теж провокує біль в очах. У такій ситуації  людина бачить ніби «блискавки» перед очима, зображення двоїться, зір падає.

Сильні пронизуючі вітри викликають подразнення очей. Пориви холодного вітру заважають людині сфокусувати зір, що створює додаткове навантаження на м’язи та судини. У тих, хто носить контактні лінзи, у вітряні дні може виникати відчуття, ніби в оці чужорідне тіло.

Якщо відчуття дискомфорту чи болю в очах не проходить, не гайте часу. Встановити причину допоможе тільки фахівець. Не відкладайте візит до лікаря, зволікання може обернутися проблемами зору.