044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01

Чи може симптоматика коронавірусу вплинути на зір?

10.04.2020

Для безпеки наших пацієнтів ми зв'язалися з колегами з Американської Академії Офтальмології, які повідомили про те, що новий спалах коронавірусу здатен викликати кон'юнктивіт. Це пов'язано з тим, що пандемія передається при вдиханні частинок, що містять вірус, або при попаданні більших крапель на кон'юнктиву. Також він може поширюватися при контакті з об'єктом, зараженим вірусом, якщо після цього люди торкається рота, носа або очей.

Одночасний прояв таких симптомів, як підвищена температура, біль у горлі, почервоніння очей, може вказувати на підозру про наявність COVID-19 у пацієнта.

Що робити в такому випадку?

  • Звернутися за консультацією до сімейного лікаря.
  • Рекомендується тимчасово відкласти будь-який візит до офтальмолога, що не потребує оперативного втручання або хірургічної операції, на більш пізній термін.
  • Отримати безкоштовну консультації онлайн через мережі Skype і Telegram.
  • Спостерігати за розвитком і симптоматикою захворювання, а при ускладненні – зателефонувати в медичний центр і повідомити про необхідність в додатковому огляді, дотримуючись заходів безпеки для доктора та інших пацієнтів.

Якщо запалення ока не супроводжується підняттям температури та простудними явищами, то дуже малоймовірно, що це прояв COVID-19.

Що ж таке кон'юнктивіт?

Кон'юнктивіт – це запалення кон'юнктиви або слизової оболонки, яка вистилає внутрішню поверхню повіки. Кон'юнктивіт, викликаний вірусом, проявляється гостро та часто асоціюється з іншими ознаками ГРВІ. Вірусні кон'юнктивіти, як правило, зачіпають обидва ока та є заразними.

Захворювання передається безпосередньо брудними руками, через контакт зі слізної рідиною або через використання забруднених предметів (рушники, подушки, іграшки тощо).

Дотримання особистої гігієни в усі часи залишається надійним захистом від будь-яких інфекційних захворювань. Дотримання рук та обличчя в чистоті, обробка шкіри і предметів частого користування – перші кроки до повноцінного здоров'я!

Оскільки кон'юнктивіт є проявом інфекції, для його лікування застосовуються антибіотики. Сучасна офтальмологія у своєму розпорядженні має великий арсенал високоефективних антибіотиків, що швидко справляються із завданням. Однак самостійно призначити собі лікування неможливо. Багато клінік в умовах епідемії організували он-лайн консультації. Лікар підбере саме той антибіотик, що буде максимально ефективним для вас.

Що ж треба зробити, щоб не захворіти на кон'юнктивіт?

Правила прості:

  • дотримання правил гігієни;
  • індивідуальні засоби побуту та окремий рушник для обличчя;
  • утримання від відвідування громадських місць;
  • не чіпати обличчя руками, не терти очі;
  • не ділитися з рідними та близькими краплями та іншими засобами, що мали контакт зі слизовою очей;
  • в період весни в раціон харчування включайте якомога більше вітамінів та зберігайте бадьорість духу.

Якщо потрібна допомога – у вас є наша онлайн-служба фахівців. Звертайтеся!