044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01

Дитина та окуляри: як їх подружити?

08.09.2016

Скільки ж образливих прізвиськ дають маленьким «очкарикам» – якщо дитині призначають окуляри, це стає буквально трагедією для вразливої дитячої психіки. І тільки дбайливі та грамотні батьки знають, як перетворити ваду в перевагу та переконати своє дитя.

Поганий зір, здебільшого, стає відомим з початком шкільного періоду. Звичайно, найбільш поширена серед дитячих захворювань очей короткозорість. На перший погляд, малюк зовсім розсіяний і не зосереджений на заняттях – до такої міри, що не встигає записувати домашні завдання за вчителем. Але не поспішайте з висновками. Покажіть першокласника окулістові – а раптом причина неуважності криється в поганому зорі? Якщо це справді так, швидше за все, доведеться надіти окуляри. Пам’ятайте, що це буде і проблемою дитини, і вашою проблемою, якщо він просто відмовиться.

Ваше завдання – зробити так, щоб носіння окулярів стало мінімальною психотравмою для малюка. Спочатку спробуйте знайти якісь вагомі аргументи, посилаючись на здоров’я оченят у майбутньому, на те, що багатьом діткам прописують окуляри, і він – не єдиний. До цього процесу, як правило, підключається і лікар,який він розповість, чому треба носити окуляри, пояснюючи, так би мовити, з наукової точки зору, але доступними словами.

Окрему увагу слід звернути на процес вибору і придбання окулярів. Дайте дитині самій вибрати «свої» оправу і колір – ваше втручання повинно бути мінімальним. Будьте готові до того, що однією парою окулярів справа не обмежиться. Рухливі ігри, фізкультура, тісне спілкування з однолітками – окуляри можуть просто не витримати активного способу життя малюка. Цей момент також варто враховувати – окуляри для дітей повинні бути тільки з пластиковими лінзами.

Якщо жодні вмовляння не допомагають і дитина категорично проти окулярів, застосуйте всю свою винахідливість. Старшому школяреві можна, наприклад, розповісти, про якогось родича – розумного, успішного, – який також носить окуляри (короткозорість, найчастіше, спадкове захворювання). Малюка привчити носити окуляри буде набагато простіше. Якщо категорична відмова триває, можна піти на крайні заходи і на певний час всім стати «очкариками» – приклад мами, тата, бабусі, як правило, діє дуже переконливо.

Ще одним аргументом на користь окулярів можуть стати кумири естради, театру і кіно, яких звикли бачити в окулярах. Наприклад, Джонні Депп, Білл Гейтс, Джон Леннон.

Старшим дітям або підліткам можна нагадати про того ж Мобі, у миру – Річарда Мелвілла Холла, який з самого дитинства не розлучається з окулярами. Це абсолютно не позначилося на його музичній кар’єрі — відомий ді-джей, співак і композитор грає на клавішних, бас-гітарі, гітарі та ударних. Носить окуляри і Честер Беннінгтон – вокаліст груп Grey Daze, Linkin Park, Dead by Sunrise і Stone Temple Pilots. Ну, а якщо говорити про Голлівуд, то там нині повсюдна мода на окуляри, які вважають стильним і естетичним аксесуаром. Найголовніше тут – зуміти переконати дитину, що окуляри жодним чином не впливають на популярність, успіх або кар’єру, а іноді навіть допомагають створенню неповторного іміджу.

У будь-якому разі перехід до окулярів повинен відбутися з найменшими втратами – і для вас, і, найголовніше, для малюка. Цей процес має бути спонтанним і максимально безболісним. Якщо дитину тролять у школі через окуляри, варто поговорити з класом і вчителем – пояснення і вагомі аргументи ще нікому не зашкодили.

Хочете приклад, що надихає? Мама маленького хлопчика Ноя Фішера, Ненсі, шукала можливість переконати сина в тому, що в окулярах немає нічого страшного. У пошуках аргументів вона звернулася з проханням до користувачів соцмереж, які носять окуляри, виставляти свої фото. Так на сторінці Ненсі з’явилася ціла фотодобірка людей в окулярах. Це подіяло, і Ной перестав боятися окулярів.

Очима ми сприймаємо 80% інформації. Коли ми спілкуємося, то комплексно вловлюємо жести, погляд, артикуляцію – формуємо повноцінну картину того, що відбувається навколо. Коли в дитини відсутня така можливість, то спостерігається її відставання в розвитку. Дитина з короткозорістю не ловить погляд вчителя і своїх однолітків, тому поступово залишається на самоті. А це впливає на впевненість у собі, орієнтацію в просторі, і, зрештою, на її адекватність. Без окулярів короткозора дитина – як поранений звір, ураховуйте це.

Для довідки. За останніми даними, з 6 мільярдів людей Землі проблеми із зором мають 2,3 мільярда. А чверть усього населення планети – 1,5 мільярда – носять окуляри.