044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01

Чому необхідно водити дитину в спеціалізовану клініку на діагностику зору, або П’ять відмінностей офтальмологічної клініки від оптики

08.08.2016

Існує міф, що перевірка зору полягає у з’ясуванні, який рядок ти бачиш на відомій таблиці Ш, Б, М, Н, К, И, І. Якщо така таблиця є в кожній муніципальній поліклініці або в магазинах «Оптика», то ми практично переконані, що це і є перевірка зору, а в спеціалізовану клініку підемо, якщо проблема вже очевидна, вибачте за каламбур.

По-перше, у клініці, сертифікованій для дитячого прийому, є відповідні фахівці, які знають специфіку розвитку ока дитини, а по-друге, є обладнання, яке використовується для оцінки фізіології та анатомії очей дитини.

Часто для того, щоб установити точну оптичну силу очей дитини, необхідно закапати спеціальні краплі, які розслаблюють м’язи ока і дають можливість отримати об’єктивну картину. В оптиках таке дослідження провести не можна.

Саме тому, якщо підбирати дитині окуляри в оптиці, можна зробити помилку в силі стекол.

Крім того, тільки в клініці проведуть ультразвукове дослідження розмірів ока і надалі зможуть їх контролювати, тому що при зростанні короткозорості росте й око, а саме цей параметр є об’єктивним і кількісним підтвердженням прогресії короткозорості.

Тільки в клініці можна перевірити силу фокусувальних м’язів ока, слабкість яких, як відомо, є пусковим механізмом у розвитку короткозорості.

Якщо буде необхідно, лікар призначить спеціальні вправи для розвитку цих м’язів. Правильно обраний комплекс вправ і апаратних тренувань може допомогти затримати розвиток короткозорості.

Зрештою, дуже важливо, щоб вашу дитину спостерігав один лікар. Дитина звикає до одного лікаря і більше довіряє йому, а лікар знає всю історію пацієнта.

Вивчивши параметри очей вашої дитини, лікар підкаже найбільш ефективний і зручний вид корекції – окуляри, м’які або нічні лінзи.

Наприклад, якщо лікар відзначить прогресування короткозорості, то, швидше за все, призначить нічні – ортокератологічні лінзи, які маленький пацієнт одягає на ніч, вранці знімає і бачить цілий день прекрасно, адже для дітей так важливо бути весь день без окулярів! Але головна особливість цих лінз усе ж в іншому – вони здатні зупинити розвиток короткозорості в дітей і є абсолютно безпечними.

Такі лінзи підбираються тільки в клініці, вимагають спеціальної підготовки лікаря і в оптиці ви їх також не купите.

Коли ж іти в оптику?

Оптика – це спеціалізований магазин, і тут не ставлять діагноз.

А ось уже відповідно до поставленого діагнозу й уточненої оптичної сили очей саме фахівці оптики допоможуть підібрати правильно стекла (за їхніми фізичними і оптичними характеристиками), а також оправу для дитини. Це окрема галузь знань – оптометрія, на стику оптики, фізики та офтальмології. І тут фахівців оптики замінити не можна.

Важливо правильно підібрати оправу, вибрати скло, навчити дитину, як правильно користуватися і доглядати за окулярами. Або, якщо вибір дитини буде за м’якими лінзами, тут її навчать правил носіння та гігієни.

Таким чином, клініка й оптика працюють у тандемі – розуміючи, доповнюючи та допомагаючи один одному.

Звичайно, оптимальний варіант – це зв’язок оптики і клініки, як, наприклад, в АЙЛАЗі, де існує спадкоємність і відбувається передача маленьких пацієнтів з рук в руки, особисте спілкування лікарів і фахівців щодо кожного окремого випадку.

Пройдіть повну діагностику зору вашої дитини в спеціалізованій клініці, тим більше зараз, у серпні, для школярів прекрасна можливість зробити це в АЙЛАЗі за півціни.