044 364 10 01

Звоните нам!

Звоните нам! горячая линия

044 364 10 01

Опыт использования мягких контактных линз у детей с близорукостью

19.01.2024

Врач Noha Ekdawi, доктор медицинских наук, FAAP, делится своим опытом использования мягких контактных линз для борьбы с прогрессированием близорукости и подчёркивает важность проактивного лечения для эффективного контроля близорукости.

Якщо говорити конкретно про лінзи MiSight, то мій досвід був відносно позитивним. У мене є кілька пацієнтів, навіть більше, які носять контактні лінзи MiSight. Було декілька випадків, коли я призначала пацієнтам носити контактні лінзи MiSight, а вони поверталися до мене на повторний огляд з мультифокальними лінзами. Це було дуже незрозуміло. Я думаю, що іноді вони не сприймають цього, або їм кажуть, що якщо ви носитимете мультифокальні лінзи, це буде набагато дешевше. Я не знаю, що відбувається в цих розмовах. У моїй перевантаженій клініці більше не вдається підібрати контактні лінзи MiSight, тож доводиться відправляти їх до стороннього оптометриста або до когось у клініці, хто працює з контактними лінзами MiSight.

Ті, хто їх носять, здебільшого вважають, що вони комфортні. Іноді зір трохи погіршується. Я не скажу, що всі вони мають зір 1.0-0.9, але більшість мають такий зір, та і лінзи не заважають дітям у школі, і вони можуть добре читати. Це дві дуже важливі речі, якщо ви збираєтеся одягнути дитині лінзи MiSight. Більшість батьків та їх дітей мають дуже позитивний досвід, і це те, чим вони діляться зі мною.

Один або два недоліки – це те, скільки годин дитина має їх носити. Хочете вірте, хочете ні, але в той час, як більшість дітей носять контактні лінзи занадто довго, у мене було кілька дітей, які чомусь носили лінзи MiSight недостатньо довго. Ми знаємо, скільки годин на день потрібно носити ці лінзи, але деякі пацієнти просто не носять їх щодня або носять недостатньо довго впродовж дня. Я вагаюся через те, що бачила багато дітей з подразненням або кератитом від контактних лінз. Не змушую дитину носити їх цілий день, якщо вона не хоче, особливо якщо немає прогресії короткозорості. Ми використовуємо низькі дози атропіну й, звичайно, рекомендуємо проводити час на свіжому повітрі.

Що стосується вартості MiSight, то я вже натякала на це раніше. Ми обговорюємо вартість і схвалення FDA контактних лінз MiSight. Деякі батьки одразу згодні. Вони хочуть зробити все можливе та зробити це негайно. Деякі батьки хочуть бачити прогрес або пробувати щось одне за раз. Для мене вартість і цінність лікування дуже залежить від батьків. Саме батьки визначають, чи потрапить дитина в групу носіння контактних лінз MiSight, чи ні. Це ті, хто дійсно вболіває за результат або бачили прогрес навіть у своєму лікуванні, й тоді вони дуже зацікавлені в контактних лінзах MiSight.

Самое важное для меня в миопии и контроле близорукости – то, к чему это приведёт. Я думаю, что комбинированная терапия – именно то, к чему мы стремимся, поэтому применяю свой трёхкомпонентный подход к остановке прогрессирования близорукости. Я говорю родителям, что это не приведёт к полной остановке, то есть что больше не будет прогрессирования. Со временем миопия может прогрессировать снова, однако идея заключается в том, чтобы замедлить прогрессирование и – возможно, это самое важное – предотвратить будущие проблемы. Мы знаем, что при высокой миопии свыше -6 мы наблюдаем рост количества случаев глаукомы, катаракты, разрывов и отслойки сетчатки, а также проблем с макулой. Это то, что мы стараемся предотвратить. Шутка состоит в том, что мы делаем каждого кандидатом на LASIK, но на самом деле это не наша цель. Наша цель – уменьшить прогрессию близорукости. Надеемся, что мы удерживаем осевую длину, и удерживаем от негативных последствий высокой миопии в будущем.

Как детский офтальмолог, я видела очень много детей с отслойкой сетчатки с высоким минусом, и они проходят путь от разрывов сетчатки до отслоения сетчатки в 9-летнем возрасте. Я видела разные случаи, это моё подлинное понимание близорукости и именно поэтому стараюсь лечить её так агрессивно.

В Украине сейчас сертифицированы и официально применяются аналогичные линзы MiOpia, имеющие такую же конструкцию и успешно борющиеся с прогрессией близорукости.

Узнайте больше о сохранении детского зрения в родительской энциклопедии здорового зрения у детей.