044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Методи лікування
Запитання до спеціаліста

Короткозорість, міопія

Що таке короткозорість? Лікування короткозорості
Що таке короткозорість? Лікування короткозорості

Короткозорість (міопія) – це варіант сильної оптичної системи ока.

При цьому промені світла, що потрапляють в око, після заломлення через лінзи ока (рогівку та кришталик) збираються перед сітківкою (світлосприймаючий апарат ока). Обумовлено це двома причинами – або лінзи ока занадто сильні, або розмір ока занадто великий. Можливе і поєднання обох причин.

Щоб сфокусувати об’єкт, який розглядається, на сітківці та чітко його побачити, необхідно послабити заломлюючу силу ока, що можна зробити за допомогою додатково розміщених перед оком розсіюючих лінз або за допомогою зміни (послаблення) заломлюючої сили самої рогівки.

Чому зявляється короткозорість?

Короткозорість (міопія) може бути вродженою, рано набутою (в дошкільному віці), набутою в шкільному віці та пізно набутою (в дорослому стані).

В механізмі розвитку короткозорості приймають участь три ланки:

  • зорова робота на близькій відстані;
  • спадкова схильність;
  • послаблена зовнішня оболонка ока.

Зорові навантаження грають значну роль в розвитку короткозорості. Для роботи на близькій відстані око має посилити свою оптичну силу, що виконується за допомогою спеціального, так званого акомодаційного апарата. Якщо м’язи акомодаційного апарата послаблені, що часто спостерігається у дітей, то робота на близькій відстані стає для них складним завданням. Око пристосовується, подовжуючись у розмірі, що дозволяє отримати чіткий фокус на сітківці.

Спадкова схильність – світова статистика показує, що якщо у одного з батьків є короткозорість, то шанси її успадкувати складають близько 50%, якщо у обох – вірогідність короткозорості у дитини підвищується до 80%.

Послаблена зовнішня оболонка ока – важливу роль в прогресуванні короткозорості грають біохімічні властивості зовнішньої оболонки ока – склери. Порушення обмінних процесів та кровообігу призводять до дистрофічних та структурних змін в склері.

Короткозорість – багатофакторне захворювання, однак в кожному конкретному випадку переважає один з факторів і завдання спеціаліста полягає в тому, щоб визначити його та направити свої зусилля на усунення (або корекцію) саме цього фактора.

Лікування та профілактика короткозорості

Розвиток м’язових резервів ока та правильна гігієна зорових навантажень є дуже важливим моментом профілактики короткозорості у дітей.

Відомо, що чим більше дитина перебуває на свіжому повітрі, тим менше шансів розвитку короткозорості. Маленьким дітям не слід пропонувати ігри з дрібними предметами, довготривалі заняття конструктором, малюванням, оскільки їх м’ язи ще недостатньо розвинені для зорових навантажень.

Для розвитку м’язових резервів очей класично використовується апаратне лікування – розвиток м’язових резервів та гостроти зору за допомогою спеціальних комп’ютерних програм, міостимуляції, лазерстимуляції. Ці методи підходять для початкових стадій розвитку короткозорості та потребують періодичного повторення.

Сьогодні для стабілізації короткозорості застосовується ортокератологія (лінзи нічного носіння), яка дає високі шанси зупинити прогресію хвороби.

Для короткозорих людей важлива фізична та рухова активність, корисні заняття плаванням, тенісом. Необхідно усувати осередки хронічної інфекції. В раціон необхідно включати продукти, які містять кальцій, вітаміни К, С, Е і А.

Іноді при наполегливому прогресуванні короткозорості та подовженні ока (більше ніж 1 Діоптрія на рік) доводиться вдаватися до спеціальних зміцнюючих склеру операціям – склеропластики. Зір після склеропластики не покращується, сутність операції – не допустити подальшого збільшення розмірів ока та погіршення зору. Іноді в очах з короткозорістю в сітківці з’являються ділянки потоншення та дегенерації. Виникають вони через погіршення кровопостачання та живлення периферичних відділів сітківки.

Як правило, розвиток периферичної дегенерації сітківки не супроводжується погіршенням зору або іншими скаргами та виявляється лікарем під час чергового огляду пацієнта.

Прогресуюче потоншення сітківки може призвести до відшарування сітківки. Для того, щоб уникнути такого грізного ускладнення, проводиться лазерне профілактичне зміцнення сітківки – ППЛК за допомогою спеціального лазера.

Види корекції далекозорості:

Всі перераховані методи мають свої сильні та слабкі сторони і питання обрання виду корекції залежить від індивідуальних особливостей ока кожної конкретної людини, особистих мотивацій, способу життя.

В клініці АЙЛАЗ представлені сучасні методи корекції короткозорості та одні з кращих світових технологій.

Центр АЙЛАЗ спеціалізується з питань корекції зору, ми маємо в розпорядженні саме сучасне та точне обладнання для діагностики, а наші лікарі мають достатній досвід і бажання допомогти вам обрати саме той вид корекції, який буде для Вас найбільш безпечним, комфортним і принесе найкращі результати.

 

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом