044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01

Вода та контактні лінзи

18.01.2021

Вода та контактні лінзи несумісні!

Багато людей, які носять контактні лінзи, не знають, що контактні лінзи та вода – погана комбінація, навіть коли вони приймають душ, плавають або користуються гідромасажною ванною.

Через контактні лінзи вода може занести в очі мікроби!

Вода може привести до зміни форми м'яких контактних лінз, їх набухання та прилипання до ока. Це незручно й може призводити до травм рогівки (прозорої лінзи, яка прикриває кольорову частину ока), що полегшує проникнення мікробів в око та його зараження.

Велика частина води містить мікроби. У воді є багато різних видів мікробів, що можуть викликати очні інфекції, але особливо небезпечний серед них мікроб – амеба під назвою Acanthamoeba. Вона, зазвичай, зустрічається у водопровідній воді, озерній воді, колодязній води та інших джерелах води. Цей мікроб може викликати дуже серйозний тип очної інфекції, званий акантамебним кератитом, що часто є хворобливим і важко піддається лікуванню, яке може тривати рік і більше. Цей тип інфекції, хоча і рідко, може привести до необхідності пересадки рогівки або до сліпоти.

Тримайте контактні лінзи подалі від води!

Тим, хто носить м’які контактні лінзи, слід знімати їх перед душем, плаванням або використанням гідромасажної ванни, і ніколи їх не слід обполіскувати або зберігати у воді. Також важливо добре вимити та висушити руки перед тим, як користуватися лінзами, і мити контейнери для контактних лінз слід розчином для контактних лінз, а не водою, щоб уникнути їх забруднення мікробами.

Для тих, хто активно займається плаванням або іншими водними видами спорту і турбується про те, щоб бачити досить добре без контактних лінз, рецептурні окуляри або лазерна очна хірургія можуть бути альтернативними варіантами корекції зору.

Викиньте або продезінфікуйте контактні лінзи, що контактували з водою!

Якщо з якої-небудь причини вода потрапила на контактні лінзи, зніміть їх якомога швидше та викиньте або очистіть і продезінфікуйте на ніч, перш ніж їх знову одягнути. Це може допомогти знизити ризик зараження, але ці рекомендації не засновані на наукових дослідженнях. Найбезпечніший варіант – тримати контактні лінзи подалі від води.

Джерела використаної інформації

  1. Hammersmith KM. Diagnosis and management of Acanthamoebakeratitis Externalexternal icon. Curr Opin Ophthalmol. 2006;17(4):327-31.
  2. Butcko V, McMahon TT, Joslin CE, Jones L. Microbial keratitis and the role of rub and rinsing Externalexternal icon.Eye Contact Lens. 2007;33(6 Pt 2):421-3; discussion 424-5.
  3. Beattie TK, Tomlinson A, McFadyen AK, Seal DV, Grimason AM. Enhanced attachment of Acanthamoebato extended-wear silicone hydrogel contact lenses: a new risk factor for infection? Externalexternal icon 2003;110(4):765-71.