044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01

Про що розкажуть ваші очі корпорації Google

10.04.2020

Нейромережа – система штучних нейронів, що працює як єдине ціле та здатна навчатися. Фахівці компанії Google разом зі співробітниками свого колишнього підрозділу, а нині незалежної компанії Verily Life Sciences, навчили одну зі своїх нейромереж алгоритмам визначення захворювань людини за аналізом сітківки ока!

Verily Life Sciences вже відома, зокрема, тим, що разом з японською компанією Nikon розробила нейромережу з вдосконаленого виявлення діабетичної ретинопатії та макулярного набряку у пацієнтів.

Цього разу на навчання штучного інтелекту було витрачено кілька років. Вивчаючи зображення сітківки людини, штучний інтелект ставить діагноз.

І хоча такі діагнози поки тільки попередні, вже зараз досягнуті результати можна назвати вражаючими. Проаналізувавши зображення сітківки ока майже трьохсот тисяч людей, разом з інформацією про її власників, з урахуванням їх статі, зросту, маси та різноманітних захворювань, нейромережа змогла домогтися точності в 70% при постановці діагнозів.

Крім цього, з аналізу зображення сітківки вона визначає кров'яний тиск, вік і навіть то, є людина курцем або прихильником здорового способу життя, а також позначає ризик серцево-судинних захворювань.

Нову нейромережу вже стали називати «штучним офтальмологом». Розробники нейромережі бачать в ній великий потенціал, здатний вирішувати складні завдання на основі мінімальних даних. Нова розробка пройде додаткові випробування, перш ніж буде допущена до роботи в клінічних умовах.

Зараз, під час пандемії COVID-19, компанії Google та Verily Life Sciences спільними зусиллями розробили інтернет-платформу з виявлення у пацієнтів коронавірусу.