044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01

Нічні лінзи

03.09.2019

Ортокератологія, або нічні лінзи – це новий спосіб корекції зору за допомогою контактних лінз, як правило, нічних. Суть цього методу полягає в тому, що під впливом лінзи розподіляється рогівковий епітелій.

Нічні лінзи для відновлення зору не нова, але популярна інноваційна технологія. Вони виправляють короткозорість людини шляхом корекції форми рогівки. Ідея створення цих лінз з’явилася ще в середині XX століття, коли дослідники виявили цікавий побічний ефект використання скляних склеральних лінз.

Нічні лінзи змінюють профіль рогівки, таким чином, корегують її. При цьому змінюється лише товщина епітелію поверхневого тонкого шару рогової оболонки. Єфект тимчасовий. Його вистачає на добу, поверхневий шар рогівки, так само, як шкіра, весь час оновлюється.

Людина використовує лінзи, коли спить. Після того, як прокидається, знімає лікувальні нічні лінзи та займається своїми справами. А 100%-ий зір  зберігається протягом дня. Підібрати жорсткі лінзи може тільки офтальмолог, який пройшов спеціальні курси навчання і має всі необхідні навички.

Самостійно робити вибір не можна. Підбір лінз починають з обстеження, за результатами якого лікар призначає  засіб корекції.

Процедура підбору може зайняти два тижні. За цей час можна змінити декілька пар лінз.

Лінзи виготовлені з унікального матеріалу, що був розроблений в умовах невагомості на космічних кораблях. Цей матеріал не затримує доступ кисню до рогівки, тому є безпечним та гігієнічним. Використовувати такі лінзи потрібно обережно. Лінза має товщину 180 мікрон і вагу меньше за 1 грам.

Сьогодні ці лінзи дуже цікавлять лікарів ще й тому, що застосовуються для лікування короткозорості у дітей. Вони мають властивість зупиняти прогрессію міопії у дітей.